×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Putins uzrunā “Jaunkrievijas kaujiniekus”; Krievijas armija tuvojas Mariupolei (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ar īpašu paziņojumu Ukrainas austrumos karojošajiem teroristiem, tos uzrunājot kā “Jaunkrievijas kaujiniekus”, klajā nācis Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņa paziņojuma teksts ir ievietots Kremļa interneta mājas lapā.

“Acīmredzami, ka kaujinieki guvuši nopietnus panākumus Kijevas kaujas operāciju apspiešanā, kas radīja nāves draudus Doņeckas iedzīvotājiem un prasīja milzīgus mierīgo iedzīvotāju upurus,” teikts Kremļa saimnieka izplatītajā paziņojumā. “Kaujinieku darbību rezultātā liels skaits ukraiņu karavīru, kas militārajā operācijā iesaistījās pret savu gribu, izpildot pavēles, nokļuva aplenkumā. Es aicinu kaujiniekus atvērt humāno koridoru ukraiņu karavīriem, lai izvairītos no bezjēdzīgiem upuriem, dotu viņiem iespēju brīvi pamest kaujas teritoriju, apvienoties ar savām ģimenēm, saņemt medicīnisko palīdzību.”

Maskava joprojām noliedz, ka Krievijas karavīri būtu iesaistījušies karā Ukrainas austrumos. Taču arī daži Krievijas mediji norāda uz “pierādījumiem”, kas liecina par Krievijas līdzdalību karā Ukrainā. Interneta vietne “Newsru.com” atzīmē, ka par to liecina gan Ukrainas drošības dienesta aizturētie Krievijas desantnieki, gan mistiskās Krievijas karavīru bēres, gan vairāku organizāciju paziņojumi par Ukrainas teritorijā kritušajiem Krievijas karavīriem. Arī NATO atzinusi, ka Ukrainā atrodas “krietni vairāk nekā tūkstoš Krievijas karavīru”.

Ukrainas ziņu interneta vietne “UNIAN” informē, ka Krievijas armijas kaujas grupas jau devušās no trešdien ieņemtās Novoazovskas uz Mariupoli. Krievijas karavīri atrodas vairs tikai divdesmit kilometrus no Mariupoles.

Tikmēr pēc vakar aizvadītās Ukrainas drošības un aizsardzības padomes sēdes tās sekretārs Mihails Kovaļs paziņoja, ka rēķinās ar ASV palīdzību Ukrainai, ziņo laikraksta “Ukrainskaja Pravda” interneta vietne. “Mūsu valdība rēķinās ar ASV palīdzību. Runa ir par īpašām partnerattiecībām ar ASV ārpus NATO darbības ietvariem,” sacīja Kovaļs.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nost krievu nacismu !

 2. Vai nevarētu tās stulbās reklāmas novākt? Riebjas!

 3. kas tad tur karo, ukraiņi pret ukraiņiem? Skatieteis krievu ziņas, kuŗš terorists zin ukraiņu valodu.

 4. shitie viirelji kremlii labi nebeigs …, zheel ka jaaciesh arii buus pashu tautai un citaam tautaam 🙁

 5. eiropas koncentrācijas nometne Atbildēt

  Eiropa, bezjēdzīgs kretīnu, sprāgoņu un idiņu veidojums.

 6. put in zaberi ih sam vzad..

 7. izcils demagoks

 8. nē, nu burtiski ‘ļubovj s Rossii. Vispirms izvaroja, tad atļāva iet.

 9. Ta tik turet !

Draugiem Facebook Twitter Google+