×
Mobilā versija
Brīdinājums -8.6°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

Franks Gordons: Putinu biedē vienaldzība (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kā šodien atceros: “Rīgas Balss” pirmajā lappusē pa visu lapas augšu sauklis “Visi uz vēlēšanām!”. Noteiktajā dienā pulksten septiņos kāda večiņa ienāk velēšanu iecirknī: “Es atnācu pirmā!” Lai paņemtu biļetenu ar vienīgo kandidātu un iemestu to urnā. Iecirknī skanēja mūzika, netrūka ziedu, un ap pusdienlaiku aģitatori apstaigāja dzīvokļus, lai atgadinātu, ka jāiet balsot. Vēlēšanu iznākums bija paredzams – vismaz 95%, par to nebija šaubu, bet bija jārada iespaids, ka vienaldzīgo nav, ka “tauta balso”.

Padomija jau sen pārtapusi Krievijas Federācijā, un 18. martā jānotiek prezidenta velēšanām. It neviens nešaubās, ka atkārtoti tiks ievēlēts “nācijas līderis” – Vladimirs Vladimirovičs Putins. Un tieši tāpēc, ka šāds iznākums visiem ir skaidrs, patlaban drudžaini tiek veikti priekšdarbi, lai 18. martu padarītu par īstiem tautas svētkiem, lai vēlēšanu iecirkņos uzstātos mūziķi, un tur pat darbošoties “iepazīšanās dienests”.

Vladimiru Vladimiroviču biedē vienaldzības rēgs: viņam vajadzīgs, lai balsošanā piedalītos vismaz 70% balsstiesīgo. Vismaz! Taču jau tagad, janvārim beidzoties, neatkarīgā “Levada centra” rīkota aptauja rāda, ka 18. martā balsot ies vien 52 – 54% balsstiesīgo, un respektablā domnīca “Pēterburgas politikas fonds” pareģo, ka balsot iešot mazāk par 40%! Tā Putinam būtu īsta katastrofa. Un mēs saprotam, ka Alekseja Navaļnija aicinājums boikotēt vēlēšanas ir labi tēmēta bulta ar mērķi graut Putina imidžu, atsegt vispārējo apnikumu.

Tāpēc Putinam vajadzīgi kādi, protams, nekaitīgi, bet vēlētajiem interesanti, pat intriģējoši sāncenši – kaut vai draiskulīgā Ksenija Sobčaka vai visiem apnikušā, gandrīz vai senilā Zjuganova vietā kompartijas izraudzītais bagātais Ļeņina vārdā nosauktās “lielfermas” īpašnieks Grudiņins, var teikt – “izveicīgs lauķis”.

Prezidenta vēlēšanu gaidās ar visai draudīgu prognozi nāk klajā partijas “Taisnīgā Krievija” darbonis, portāla “Brīvā doma” redaktors Mihails Deļagins. Viņš liek saprast, ka nevis pirms, bet pēc prezidenta vēlēšanām iespējams valsts apvērsums, piepildot sasodīto Rietumu ieceri. Un te, brīdina Deļagins, sava loma būšot “liberālajai Medvedeva valdībai”. Nabaga Medvedevs – gandrīz jau žēl viņa…

Pūlēdamies izdabāt gan kreisajiem, gan labējiem vēlētājiem, Putins, jāatzīst, veikli laipo. Tiek izreklamēta dokumentālās filmas “Valaam” pirmizrāde Krievijas TV Pirmajā kanālā. Filma veltīta daudzinātajam Valaamas klosterim Ladogas ezera salā. Apmeklējot šo krievu pareizticības svētvietu, nesenais ateists Putins, metis krustu, teica, ka boļševisms un kristietība “absolūti tuvi viens otram” un ka “komunisma cēlāju morāles kodekss” daudzējādā ziņā balstās uz “Evaņģēlija baušļiem”. Un Maskavas televīzija “visai tautai” rādīja, kā prezidents Putins 19. janvārī, Jēzus kristīšanas dienā, kādā provinces pilsētā puskails kāpa āliņģī, apliecinot dievbijību…

Un noslēgumā kaut kas daudz nopietnāks: Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs 16. janvārī ieradās ASV valsts vizītē, tika parakstītas vienošanās par ekonomisko un tehnisko sadarbību daudzās jomās. Krievijas politiķis jau vaimanā: “Kazahstānas došanās ASV virzienā Krievijai ir liels zaudējums, ko var salīdzināt ar Ukrainas katastrofu.”

Jā, Ukraina! Nupat Ukrainas parlaments pieņēmis likumu, kas paredz pasākumus, “nodrošinot Ukrainas valsts suverenitāti Doņeckas un Luhanskas apgabalu nelikumīgi okupētajās teritorijās”. Tātad nekādu sarunu ar pašpasludinātajām “tautas republikām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. tkal LA redakcija ņirgājas par tautu Atbildēt

  Ko, “dižie patrioti” Latvijas Avīze (?), jums atkal nospļauties par tautu, ka tikai klikšķi tiek skaitīti. Ko? pareizi? Līdz šim neesat iemācījušies uzlikt ierobežojumus svešām valodām (arī latīņu burtos) iejaukties latviskā telpā. Izpildiet “Latvijas Valsts valodas likumu” un tulkojiet šos ķīniešu, jeb kādā tur mēlē rakstīto! Pretīgi! Pretīgi, ja kāds sevi sauc par patriotu, bet kalpo zelta teļam. Glumi , pretīgi bezmugurkaulnieki jūs – Latvijas Avīze – esat!

 2. Vienmēr labprāt lasu Gordona rakstus. Labs analītiķis!

 3. stazi putja protams raustās , mazāk vajag līst citu valstu darīšanās .

 4. Tu “smaržo” pēc krievnacistu troļļa.

 5. Для старого еврея, Путин это идея фикс! Он без него ни дня прожить не может! Atbildēt

  Da!

 6. Cik atceros Komunisma cēlāju morāles kodeksa pamatā bija idejas,kas smeltas no 10 Dieva baušļiem un tai nebija ne vainas.Komunismu uzcelt nesanāca,pārāk nereāls un utopisks tas bija,bet morāles kodekss ir vajadzīgs ,sevišķi pašlaik ,pastāvot slēptai oligarhu diktatūrai.

 7. Rietumzemēs kristietība lielā mērā ir pārtapusi par Humānismu, kamēr Krievijā boļševisms (pēc Pūķina teiktā) ir pārtapis par Kristietību. Makabrs riņķa dancis !

 8. It kā zināmās lietas izteiktas skaidri, lakoniski, labā latviešu valodā. Patīkami izlasīt!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. 5. pants šajā nozarē nedarbojas!

“Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai “AP” paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Rimšēvičs šos apgalvojumus kategoriski noliedz un uzskata, ka Guseļņikovs šādi cenšas ietekmēt Latvijas valsti, lai panāktu savu uzvaru starptautiskajā šķīrējtiesā iesniegtajā prasībā. Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola otrdien pauda viedokli, ka AS “Norvik banka” vadības aktivitātes ārvalstu medijos uzskatāmas par provokāciju un vēršanos pret valsti. Vakar “Norvik banka” izplatīja paziņojumu, kurā raksta: “Mēs noteikti nevēršamies pret Latvijas valsti kopumā, mēs tikai gribam vienlīdzīgu attieksmi.”

Jāpiebilst, ka janvāra beigās par “Norvik bankas” padomes priekšsēdētāja vietnieku tika iecelts bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. Paziņojumā presei viņš toreiz rakstīja: “Priecājos [..] atjaunot savas ilgstošās un spēcīgās saiknes ar Latviju. Es ceru, ka mana pieredze būs noderīga bankas attiecību veidošanā ar valsts pārvaldes iestādēm un stratēģiskās izaugsmes centienos Latvijā un Eiropas Savienībā.”

Vai esat labi sagatavojušies lielajam salam?
Draugiem Facebook Twitter Google+