×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

“Putncilvēks” triumfē ASV Kinoaktieru un Producentu ģildes ceremonijās

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Melnā komēdija “Birdman” (“Putncilvēks”) nedēļas nogalē ieguvusi galveno balvu gan ASV Kinoaktieru, gan arī Producentu ģildes ceremonijā.

Svētdien notikušajā Kinoaktieru ģildes balvu pasniegšanā “Putncilvēks” tika apbalvots par labāko aktieru sastāvu. Lai arī ģildes izvēle ne vienmēr sakrīt ar ASV Kinoakadēmijas žūriju, tas tomēr nozīmē, ka aktierspēle filmā “Putncilvēks” novērtēta augstāk nekā citiem spēcīgiem konkurentiem, piemēram, 12 gadu garumā uzņemtajai kinolentei “Boyhood” (“Puikas gadi”).

Galvenās lomas tēlotājs Maikls Kītons sacīja, ka ikviens no 100 000 Kinoaktieru ģildes dalībniekiem kādreiz esot juties līdzīgi kā viņa atveidotais varonis. “Manuprāt, aktieriem šī filma patika tāpēc, ka parādīja, cik lielu drosmi prasa iziešana laukā pie skatītājiem un riskēšana ar pilnīgi visu,” viņš teica pēc balvas saņemšanas.

Sestdien Producentu ģildes apbalvojumu ceremonijā arī triumfēja filma “Putncilvēks”.

Pēdējos septiņos gados Producentu ģildes balvas laureāti ir saņēmuši prestižo “Oskara” balvu par gada labāko filmu.

Komēdija “Putncilvēks” tiek ierindota starp ticamākajiem pretendentiem uz “Oskara” balvu. Tā nominēta deviņās kategorijās, tāpat kā režisora Vesa Andersona filma “The Grand Budapest Hotel” (“Viesnīca “Diženā Budapešta””).

Kino eksperti uzskata, ka ASV Kinoakadēmijas balvu par gada filmu varētu iegūt amerikāņu režisora Ričarda Linkleitera kinolente “Puikas gadi”, kurā attēlota galvenā varoņa pieaugšana.

“Oskara” balvas ceremonija notiks 22. februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+