×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Putni ķiršos! 7 veidi, kā cīnīties (5)

1. Ar apžilbināšanu

1no7
disks_VM
Uzziņai:

* Putnu biedēklis patiešām vairs nelīdz, un nav jēgas to izgatavot. Tas ir novecojis paņēmiens, no kura putni sen vairs nebaidās, bet mēdz uzlaisties un atpūtināt spārnus.
* Daži saimnieki izmanto visai nehumānu atbaidīšanas līdzekli – vienu vai vairākus putnus nošauj un uzliek uz mieta citiem par biedēkli. Zinātāji stāsta, ka tas iedarbojoties, jo īpaši pret bezkaunīgajām vārnām. Mēs eksperimenta laikā šo paņēmienu neizmēģinājām.

 

Šoreiz eksperimentējam, vai iespējams efektīvi atvairīt bezkaunīgo strazdu uzbrukumus ķiršiem un zemenēm, izmantojot vecmāmiņu laiku padomus un jauno tehnoloģiju sasniegumus.

Saimnieka vietā pirmie ražu steidz novākt jaunie strazdi. Kad vietējiem putniem apetīte rimusi, pāri dosies ziemeļpuses (Igaunijas, Somijas) strazdu bari, kuriem kāre pēc ogām ir vēl neremdināmāka. Tie parasti lido lielos baros un aiz sevis atstāj vien tukšus zarus un lapas. Putni nesmādē ne ķiršus, ne jāņogas un upenes, ne negatavos, skābos smiltsērkšķus.

Veci CD diski ir labs veids, kā mazliet aizbaidīt pēc ogām kāros putnus. Ja vienkārši izver cauri diegu un sakarina zaros, iedarbība ir minimāla. Svarīgi, lai šie priekšmeti atstarotu maksimāli daudz gaismas un apžilbinātu acis. Tāpēc ap diska centru apsien un nostiprina diegu. Otru galu piesien pie zara, zem kura ir brīva telpa. Ja disks brīvi karājas vienā diegā, tas visu laiku griežas. Jo vairāk disku sakarina zaros, jo vairāk gaismas zibšņu. Vairākus gadus izmantojot šo metodi, jāatzīst, ka reizēm šī atbaidīšanas sistēma palīdz ļoti labi, bet citkārt putni ātri pierod un drosmīgi notiesā ogas blakus biedēklim. Mīnuss – rīta agrumā, ja nav spožas saules, šis paņēmiens īsti nepalīdz.

 1. Ar apžilbināšanu
 2. Ar skaņu
 3. Ar pet pudelām
 4. Zvejnieku tīkli
 5. Zemenēm un ogu krūmiem
 6. Speciālas ierīces

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vienīgais efektīgais, bet ne lētākais, paņēmiens – tīkls.
  Pārējās ir šamaņu fantāzijas ! Ja no baidekļa neseko agresija – putni to ignorē.
  Tīkla acis var būt līdz 5 cm un jāuzvelk atsevišķi no lapotnes. Vislabāk apgriezta V burta veidā sastiprinātas kārtiņas ar vismaz 30 cm no lapotnes. Lielos, vecos kokos kārtiņas ar T veida šķēršliem galos sasprauž “eža” veidā un tādam “ezim” uzmet virsū tīklu.
  Kam rokas aug no pareizās vietas – sapratīs.
  Par noēnošanu ir galīgās blēņas – lapotne pati noēno.

  • P.S.
   Putni ir mūsu mazākie brāļi un nekādas sadistiskas metodes nav pieļaujamas!
   Ja pratām izaudzēt kārdinājumu, jāprot putni no tā civilizēti norobežot!

 2. mums ļoti labi strādā metode, kad ķirsī iesien beigtu caunu, pietiekot ar asti vien. strazdi redz un domā, ka tur cauna gaida maltīti. kopš pamēģinājām, ķiršus ēdam paši. strazdi staigā apkārt, skatās, sēž blakus kokos, bet ilgāk par pāris sekundēm neviens kokā neuzkavējas. caunu pacēlām ceļmalā auto notriektu.

 3. Ka teica viens vecs virs,darznieks,izbijis legionars Edvins Daiga lai vinam vieglas smiltis,visvieglak atbaidit no kirsiem putnus ir uzsiet uz gara,gara koka kata baltu lupatu,visi kirsi ir veseli.

 4. vislabāk strādā lidojošs plastmasas vanags,ko var iekārt makšķerauklā ,lai vējā plivinās.Putni pilnīgi atstāj dārzu.tādus var iegādāties internet veikalos,es savulaik nopirku Antillā pirms gadiem 10 un kalpo lieliski vel joprojām.

Draugiem Facebook Twitter Google+