×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Putni terorizē cilvēkus: Alfrēda Hičkoka filmas Putni cienīgs stāsts Iecavā (1)

Foto - Inga KļaviņaFoto - Inga Kļaviņa

Alfrēda Hičkoka filmas Putni cienīgs stāsts pašlaik risinās kādā Latvijas pilsētā – Iecavu un tās apkārtni par savu mājvietu ir izvēlējušies krauķi, kas vietējiem iedzīvotājiem sagādā daudz problēmu.

Kā cīnīties ar šādiem negaidītajiem viesiem, kuru dēļ pat nākas mainīt savu dzīvesveidu?

Gunārs ir Iecavas parka darbinieks. Tieši šajā vietā sējas vārnas jeb krauķi šogad izveidojuši ligzdas. Šīs sugas putnu kolonija Iecavā ir mērojama vairāk nekā 500 putnos, un tā Latvijas mērogā tiek uzskatīta par lielu. Gunārs stāsta, ka kaut gan iedzīvotājiem putni neuzbrūk, ir citi veidi, kā krauķi iecavniekiem sarežģī dzīvi.

“Galvenais – tā kliegšana. Celiņus visus viņi noķēzīja, tagad jau viņiem nav, kur palikt, sāk meklēt vietas, kur ligzdot nākošgad jau atkal. Melnas debesis citreiz, kad viņi paceļas gaisā,” stāsta Iecavas parka darbinieks Gunārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kuri vinnēs ķērcošie un pļēkas taisošie ( ”dabas draugi”, kuri noteikti pa Iecavas parku nekad nav staigājuši un putnu dēļ arī nestaigās), vai tīrību un klusumu mīlošie ( citi dabas draugi un Iecavas parka apmeklētāji) ?
    Tas pats , kas Rail baltic trase caur Salacgīvu – padoms nopērc 10 krūmu vardes un 5 purva bruņurupučus un palaid trases nevēlamajā variantā un uzaicini 3 zoologus un 12 reportierus … pusdienas un lieta darīta – SENSĀCIJA – tur mīt koku vardes un purva bruņurupuči – trase jāpārceļ – tā tā lietas darās…
    ja vienkāršoti viss ar jēgu un nevis ar …

Draugiem Facebook Twitter Google+