×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Šonedēļ Eiropā konstatēti jauni putnu gripas uzliesmojumi. Kādā Nīderlandes fermā pēc vīrusa atklāšanas nokauti gandrīz 190 000 pīļu. Turklāt putnu gripa atklāta arī Somijā, Ālandu salās, kas ir pavisam netālu no Igaunijas. Mūsu kaimiņvalsts dienesti jau nopietni gatavojas iespējamībai, ka putnu gripa varētu nokļūt arī Igaunijā. Pirms tam tā atklāta jau Zviedrijā, Dānijā, Polijā – kopumā jau 11 ES valstīs.

“Pēdējais gadījums Somijā, Ālandu salās, ir dikti neraksturīgs šim gada laikam, kad migrējošie putni ir nonākuši tik augstu uz ziemeļiem, līdz ar to draudi pastāv, bet mēs ceram, ka ātrāk par pavasari putnu gripa līdz mums nenonāks,” komentēja PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības nodaļas vadītāja Madara Stinka.

Par situāciju PVD jau sākusi informēt Latvijas putnu audzētājus. Arī iedzīvotāji tiek aicināti ziņot par gadījumiem, kad vienviet tiek atrasti vairāki beigti savvaļas putni.

“Mājputnu turētājiem jāievēro biodrošības pasākumi, negaidot pavasari, nepieļaut mājputnu kontaktu ar savvaļas putniem, kas ir lielākais drauds, jo savvaļas putni ir šī putnu gripas vīrusa nēsātāji arī ziemā,” teica Stinka.

Ja saimniecībā tiek atklāts putnu gripas vīrus, jānokauj pilnīgi visi mājputni.

Tamāras Razuvājevas saimniecība “Jaunliepas” nodarbojas ar vistu, pīļu un zosu audzēšanu. Saimniecībā ir 3000 dažādu sugu putnu. Līdzīgi kā pirms astoņiem gadiem, kad Eiropā plosījās putnu gripas vīruss, arī tagad Latvijas putnu audzētājiem ir trauksmains laiks, tomēr Tamāra cer, ka līdz Latvijai putnu gripa neatnāks. Viņasprāt, esot sacelta nepamatota ažiotāža.

“Toreiz man likās, ka tas viss bija uzpūsts, tagad Nīderlandē atrada – nu tur jau pārziemo arī gājputni, varbūt no tā tas ir, bet mums Latvijā gājputni sen jau aizlidojuši un mums tas nedraud,” uzskata Razuvājeva.

Ar Eiropā atklāto vīrusu cilvēki inficēties nevar, taču divi putnu gripas apakštipi ir sevišķi bīstami. Pēc inficēšanās ar kādu no tiem mirstība cilvēku vidū sasniedz pat 60%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja nestrādā sērgu apkarošanas dienesti visās valstīs, un, acīmredzot nestrādā,tad būs jāiznīcina viss, kas dabā dzīvs –uz to viss iet…diemžēl.

  2. Pirms 8 gadiem jau iznīdēja bioloģisko putnkopību, nāk atkal otrais vilnis.

  3. pavasarī atlidos gājputni tad būs putnu gripa. zaļie varēs putnus izšaut.

Draugiem Facebook Twitter Google+