×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Putnu vērotāj, atrodi savu pasākumu

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas putnu vērošanas dienās Latvijā 1. un 2.oktobrī ikvienam interesentam ir iespēja pievienoties kādam no vairāk nekā 30 piedāvātajiem bezmaksas pasākumiem, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības sabiedrisko attiecību koordinators Agnis Bušs.

Putnu vērotāji šajās dienās var izvēlēties putnus vērot arī, neiesaistoties kādā no piedāvātajiem pasākumiem, par veiktajiem novērojumiem ziņojot portālā “Dabasdati.lv”.

Rudenī miljoniem gājputnu šķērso Eiropu, lai dotos uz ziemošanās vietām Āfrikā.

Putnu novērošanas vietās novērotie putni, kā arī cilvēki, kuri piedalījušies pasākumā, tiek saskaitīti, un nacionālās organizācijas sniedz par tiem informāciju Eiropas centram, kas šogad atrodas Šveicē. Tāpēc ikviens tiek aicināts ziņot par novērotajiem putniem portālā “Dabasdati.lv” vai uz e-pastu “putni@lob.lv”.

Iepriekšējā gadā Eiropas Putnu vērošanas dienās vairāk nekā 32 000 cilvēku 1093 pasākumu laikā no 41 valsts vienas nedēļas nogales laikā saskaitīja vairāk nekā 5 miljonus putnu. Savukārt Latvijā ap 900 putnu draugu reģistrēja vairāk nekā 109 000 putnu no apmēram 150 sugām.

Putni migrācijas laikā saskaras ar dažādiem apdraudējumiem. Nesens starptautiskās putnu aizsardzības organizāciju apvienības “BirdLife International” pētījums liecina, ka 25 miljoni migrējošo putnu katru gadu tiek noķerti Vidusjūras reģiona valstīs. Pēc tam vairumam putnu tālāk vēl jāpārvar nedraudzīgais Sahāras tuksnesis un citas briesmas divas reizes gadā.

Migrējošajām putnu sugām ļoti nozīmīgas ir ne tikai ligzdošanas vietas ziemeļos, bet arī piemērotas atpūtas un barošanās vietas migrācijas ceļā, kā arī piemērotas dzīvotnes ziemošanas vietās. Eiropas putnu vērošanas dienu jeb “EuroBirdwatch 2016” mērķis ir pievērst uzmanību putnu migrācijas brīnumam un migrējošo putnu vajadzībām ceļošanas laikā un ziemošanas vietās Vidusjūras reģionā un Āfrikā.

Bušs skaidroja, ka ikviens interesents var arī pats izspēlēt baltā stārķa vai bezdelīgas migrācijas spēli, lai labāk saprastu, ar kādām briesmām jāsastopas putniem migrācijas laikā. Spēles un visi Putnu dienu pasākumi atrodami Latvijas Ornitoloģijas biedrības interneta vietnē “www.lob.lv”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.5
Alūksne +11.7
Daugavpils +13.9
Saldus +13
Liepāja +15.8
Jelgava +13
Ventspils +15.8
Limbaži +14
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+