×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Puzes ezerā masveidā bojā gājušas vienas sugas zivis (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Pagaidām nenoskaidrotu apstākļu dēļ šonedēļ Ventspils novada Puzes ezerā konstatēta vienas sugas zivju masveida bojāeja, informēja Valsts vides dienestā (VVD).

Nedēļas sākumā ezera apsaimniekotājs SIA “Puzes ezers” konstatējis, ka ūdenskrātuvē bojā gājušas vienas sugas zivis – ezera salakas. Divu dienu laikā mirušās zivis no ezera ūdeņiem izvāktas, un konstatēts, ka to apjoms bijis aptuveni viena tonna.

Jauni zivju bojāejas gadījumi turpmākajās dienas vairs netika konstatēti.

Iesaistoties cēloņu noskaidrošanā, VVD pārstāvji konstatējuši, ka piesārņojuma ietekme ir izslēgta, jo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Ugālē, no kurām attīrītie ūdeņi nonāk ezerā, darbojas normāli. Arī lauku miglošana nav notikusi. Savukārt slāpekļa saturs ezera ūdenī atbilst labai kvalitātei. Ja zivis būtu gājušas bojā piesārņojuma dēļ, tas būtu noticis arī ar citu sugu zivīm.

Bojāgājušo zivju paraugi nogādāti pārbaužu veikšanai institūtā “Bior”, un sākotnējie analīžu rezultāti izslēdz bakterioloģiskos cēloņus. Patlaban pastāv versija, ka ezera salaku bojāeju izraisījusi kāda šai sugai specifiska slimība.

Puzes ezers ir nodots apsaimniekošanā SIA “Puzes ezers”. Kā informēja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS), arī pašvaldība no savas puses piedāvājusi palīdzību – vienu strādnieku, kurš palīdzēja ezera apsaimniekotājam beigto zivju savākšanā.

“Lai gan VVD jau ir apliecinājis, ka ezerā nav konstatēts skābekļa trūkums un piesārņojums, mēs no savas puses arī vēl pasūtījām analīzes, lai drošības pēc vēlreiz par to pārliecinātos,” skaidroja Mucenieks, piebilstot, ka šo papildu analīžu rezultāti vēl nav saņemti. Lai gūtu lielāku skaidrību par zivju bojāejas iemesliem, piesaistīti arī institūta “Bior” speciālisti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bioloģiskie ieroči, ko izstrādā ģenētiķi kaut kur ir jāpārbauda, kāpēc ne Latvijā un kāpēc ne Puzes ezerā, pie viena arī Lembergu var pabaidīt…?! Tādus drīz varēs piemeklēt katram indivīdam, jāzin tikai viņa genoms. Bet par tādām lietām jau mūsu paimuļķīši pat neaizdomājas, kā izskatās. Pie mums iedzīvotājiem pat gāzmaskas nav brīvi nopērkamas, jo kāds idiots esot teicis, ka mums jau neesot jāgatavojas kodolkaram. It kā tikai kodolkarā vajag gāzmasku. Reālas civilās aizsardzības Latvijā vispār nav.

  2. Dogo pie vainas.

Draugiem Facebook Twitter Google+