×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

PV jaunos vilcienus varētu nomāt līdzīgi kā lidmašīnas

Foto: LETAFoto: LETA

Pasažieru pārvadātājs pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” (PV) ir iesniedzis Satiksmes ministrijā plānu jaunu vilcienu iegādei, trešdien žurnālistiem sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš norādīja, ka viens no vilcienu iegādes variantiem paredz tos nomāt līdzīgi kā lidmašīnas aviācijas sektorā. “Tātad PV ir sagatavojis priekšlikumus par viņu redzējumu, kā iepirkt jaunos vilcienos. Tie noteikti būs, un ir divi iespējamie modeļi – vai nu vilcieni tiks pirkti uz komerciāliem pamatiem par PV līdzekļiem, vai arī tie tiks nomāti līdzīgi kā tas ir aviācijas sektorā ar lidmašīnām,” klāstīja Matīss.

Ministrs atzīmēja, ka papildus valsts budžeta līdzekļi vilcienu iegādei nebūs nepieciešami, jo ietaupījums kapitālajiem remontiem un elektroenerģijas patēriņam, kas radīsies ar jaunajiem vilcieniem, ļaus tos iegādāties jau esošās PV dotācijas ietvaros. “Šeit gan runa ir tikai par elektrovilcieniem. Dīzeļvilcieni tiks rekonstruēti, un arī Eiropas Komisija (EK) atbalstījusi šo projektu. Pēc rekonstrukcijas dīzeļvilcienus droši un ērti varēs izmantot vēl vismaz desmit gadus,” piebilda Matīss.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka aprīļa sākumā valdība vienojās jaunajiem pasažieru vilcieniem rezervēto Kohēzijas finansējumu pārdalīt citiem projektiem. Savukārt 7.maijā šo pārdali atbalstīja arī EK.

PV bija iecerējis iegādāties 34 elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus. Konkursā par vilcienu piegādi uzvarēja Spānijas kompānija “Construcciones Y Auxiliar de Ferrocarriles S.A.” (CAF), taču ar to noslēgtajā līgumā bija jāveic grozījumi, lai nezaudētu Eiropas Savienības līdzfinansējumu 100 miljonu latu apmērā jauno vilcienu iepirkumā.

Vienošanās ar CAF par līguma izmaiņām netika panākta, un CAF vērsās Stokholmas Tirdzniecības palātas Mediācijas institūtā, lūdzot sākt mediācijas procesu. Mediācijas process Stokholmā par jauno vilcienu iepirkumu beidzās bez panāktas vienošanās, un CAF ir vērsies tiesā pret PV un tā akcionāru Satiksmes ministriju par noslēgtā līguma par vilcienu piegādi izpildi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+