×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

PVD aizdomas par krāpšanos ar zirga gaļu arī Latvijā

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ir aizdomas par krāpšanos ar zirga gaļu arī Latvijā. PVD ģenerāldirektors Māris Balodis šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka Latvijā varētu būt runa par “individuāliem incidentiem”.

PVD veiks liellopu gaļas produktu pārbaudes un par rezultātiem ziņos sabiedrībai.

Zirga gaļa tiek izmantota vairāku pārtikas produktu izgatavošanā, piemēram, desās, un tas tiek norādīts produkta marķējumā.

Krāpšana izpaužas kā zirga gaļas izmantošana produktos, nenorādot to produkta marķējumā. Zirga gaļa ir lētāka par liellopu gaļu.

Kā ziņots, Eiropas pārtikas ražošanas nozari pamatīgi satricinājis tā dēvētais zirga gaļas skandāls, proti, produktos, kuru sastāvā uzrādīta 100% liellopu gaļa, atklāta arī zirga gaļa.

Lai gan zirga gaļa neapdraud patērētāju veselību, atbildīgie dienesti pauduši satraukumu, ka gaļa varētu saturēt veterināro medikamentu fenilbutazonu, kas bieži tiek izmantots zirga ārstēšanā. Šāda gaļa gan varētu apdraudēt cilvēku veselību, un to pārtikā lietot nav atļauts.

Eiropas Komisija aicinājusi visas Eiropas Savienības dalībvalstis no 1.marta veikt dezoksiribonukleīnskābju (DNS) testus liellopa gaļas produktiem, lai pārbaudītu, vai tajos nav zirga gaļa.

Arī Latvijas PVD gatavojas liellopu gaļas paraugu ņemšanai. Ārpuskārtas izmeklējumu veikšanai pieprasīts papildus finansējums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+