×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

PVD amatpersonām atsevišķos gadījumos būs tiesības iekļūt privātīpašumā (5)

Ilustratīvs attēls. Foto no PVD arhīvaIlustratīvs attēls. Foto no PVD arhīva

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) amatpersonām tiesības iekļūt privātīpašumā, lai īstenotu nepieciešamos epizootiju apkarošanas pasākumus noteiktajās riska zonās.

Līdz šim Veterinārmedicīnas likums paredzēja tiesības PVD inspektoriem bez iepriekšēja brīdinājuma apmeklēt valsts veterinārās uzraudzības objektus, piemēram, reģistrētas dzīvnieku novietnes. Tā kā bieži tiek konstatēta nereģistrētu dzīvnieku turēšana piemājas saimniecībās, izsludinot ārkārtējo situāciju saistībā ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM), Ministru kabinets pērn piešķīra tiesības PVD amatpersonām iekļūt privātīpašumā, lai īstenotu visus nepieciešamos ĀCM apkarošanas pasākumus, skaidrots likuma izmaiņu anotācijā.

Ārkārtējā situācija bija izsludināta līdz šā gada sākumam, un līdz grozījumu pieņemšanai PVD amatpersonām nebija tiesību iekļūt privātīpašumā, lai īstenotu visus nepieciešamos epizootiju apkarošanas pasākumus saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Tomēr vairāku sevišķi bīstamo slimību (epizootiju) gadījumā ir būtiski ļoti īsā laika periodā apsekot visas piemājas saimniecības noteiktajās riska zonās, lai nepieļautu slimības tālāku izplatību, uzsvērts likuma grozījumu anotācijā.

Tāpat papildināts jēdziens “veterinārmedicīniskā prakse”, nosakot, ka tikai veterinārmedicīniskās prakses ietvaros atļauts pēc nepieciešamības pagatavot un pārdot zāles dzīvniekiem ārstnieciskā vai profilaktiskā kursa pabeigšanai.

Kā ziņots, sākot ar šā gada 1.janvāri, vairs nav spēkā ārkārtas situācija, kas saistībā ar ĀCM uzliesmojumu 2014.gada jūlijā un septembrī tika noteikta vairāk nekā 40 Latvijas administratīvajās teritorijās. Tomēr mēra skartajās zonās līdz pat 2018.gada 31.decembrim saskaņā ar Eiropas Savienības lēmumu noteikti cūku un to produktu pārvietošanas ierobežojumi.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 2014.gada 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijas teritorijā iepriekš nekad nebija reģistrēta. Ārkārtējā situācija varētu tikt noteikta atkārtoti, ja ĀCM skartu jaunas administratīvās teritorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vai kratīs kūtis ar prokurora sankciju vai tāpat ? Tad jau PVD ir policijas dienests …

 2. Aina no lauku dzīves:tantiņa,kūtī slauc gotiņu,pēkšņi atveras durvis un ar saucieniem ,,stāt!visiem palikt savās vietās!strādā PVD! ielaužas dienesta darbinieki.

  • Tantiņa šokēta saķer govs tesmeni un viss piens iešļācas inspektoru sejā. PVD darbinieks noslauka silto pienu un tuvojas vecajai kundzei. Viņas sirds sāk pukstēt kā jaunībā, viņa lēnām sniedzas pēc spaiņa roktura un tad BOOM iemet to dienesta darbiniekam klēpī un metas bēgt.
   Šie šokēti, mazliet apjukuši – attopas un metas pakaļ, bet večiņa jau pazudusi. Nu neko, sāk pārbaudīt lopiņus. Nepaiet ne stunda, kad pēkšņi izdzird saucienu: “AK JŪS NELIEŠI” un skrien ar ķeru virsū, kura pilna ar govs vircu.
   Apmēsloti, apsaukāti, nievāti un nepieņemti skrien uz Saeimu un prasa, lai atceļ šõ likumu.

 3. driz manā sētā brivi vazāties bus atļauts visiem izņemot mani pašu. un man ir tiesibas aizstavet savu īpašumu. es nezinu kas tur kārtejo reizi brauc pvd vai laupītāji, uzreiz šuju pa visu kas kustas un nav pieteicis vizīti

 4. Kārtējais Saeimas sviests-SS.

Draugiem Facebook Twitter Google+