×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

PVD aptur lielu partiju vecu olu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudē kādā vairumtirdzniecības uzņēmuma noliktavā konstatējis lielu daudzumu – vairāk nekā 40 000 olu -, kurām ražotāja noteiktais derīguma termiņš beidzies 14.aprīlī, taču produkta iepakojums pārmarķēts, lai lietošanai nederīgo produktu izplatītu patērētājiem, informē PVD.

Detalizētākā pārbaudē atklājies, ka vistu olu  marķējuma  vizuālais izskats un teksta saturs atšķiras no ražotāja marķējuma. Uz dažām olu iepakojuma kastēm bija pat divi marķējumi – ražotāja un pārmarķētais. Tāpat pārbaudes laikā PVD inspektori konstatēja pazīmes – bojātu olu kārbas virsmu, kas liecina, ka olas pārmarķētas ar mērķi pagarināt derīguma termiņu.

Tāpat uzņēmuma noliktavā atradās vairāk nekā 20 000 vistu olas ar derīguma termiņu 4.maijs un 30.aprīlis, un uz to iepakojuma bija redzamas iepriekšējā marķējuma noplēšanas pazīmes. Produkta izplatītājs ir SIA “Walux”, bet olu izcelsmes valsts – Polija.

Olas izņemtas no apgrozības, uzņēmumam uzdots atsaukt izplatīšanā esošās olas un nodrošināt olu iznīcināšanu. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Tuvojoties svētkiem, PVD aicināja patērētājus būt vērīgiem – sekot līdzi informācijai preces marķējumā un pievērst uzmanība pārtikas produktu derīguma termiņam.

Pārtikas tirgus uzraugs vēlreiz atgādina – olu uzglabāšanas temperatūru un derīguma termiņu ražotājs norāda uz iepakojuma. Patērētājam ir tiesības atvērt iepakojumu un pārliecināties par olu izcelsmi. Cipars uz olas norāda dējējvistu turēšanas metodi (0 – bioloģiskā ražošana, 1 – brīvā turēšana, 2 – turēšana kūtī, 3 – turēšana sprostos). Ar burtiem olas marķējumā norāda valsts kodu, kurā olas ražotas (Latvijai tas būs LV). Tāpat uz olas redzams PVD piešķirtais putnu novietnes identifikācijas numurs (piemēram, 1234).

Par iespējamiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās, var zvanīt uz PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402 un informēt par tiem dienestu. PVD inspektori saņemto informāciju pārbaudīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lielveikalā nopirktās olas izvārot, čaumala nelobās labi nost, kaut turi aukstā ūdenī. Kad pērku pa tiešo no vistu fermas, tad pavisam cita lieta. Pat tajā pašā karstajā ūdenī atdzisušas, tik smuki nolobās! Arī garša labāka, tāpēc, ka svaigas!

    • Sen zinaama lieta – svaigas olas ir ljooti gruuti nolobiit, neatkariigi no taa kaados uudenjos tureetas vai nee ;D vieglaak lobaas nedaudz pastaaveejushas olas(nejau vecas) 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+