Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
9. oktobris, 2015
Drukāt

PVD atklāj ĀCM vēl 15 meža cūkām Vidzemē un Latgalē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) laikā no 2.līdz 9.oktobrim ir apstiprināts vēl 15 meža cūkām Vidzemē un Latgalē, liecina informācija Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

Tostarp minētajā laika periodā vīruss ir konstatēts divām meža cūkām Ogres novada Madlienas pagastā.

Tāpat ĀCM pa vienai meža cūkai ir konstatēts Cesvaines novada Cesvaines pagastā, Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, Madonas novada Barkavas pagastā, Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, Viļānu novada Viļānu pagastā, Madonas novada Vestienas pagastā, Ludzas novada Cirmas pagastā, Alojas novada Alojas un Staiceles pagastos, Madonas novada Liezēres pagastā, Rūjienas novada Jeru pagastā un Daugavpils novada Maļinovas pagastā.

Tādējādi šogad ĀCM Latvijā ir atklāts kopumā 755 meža cūkām 43 novadu 131 pagastā, kā arī vienā pilsētā. Savukārt kopumā kopš 2014.gada jūnija ĀCM Latvijā ir konstatēts 972 meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts šogad 9.septembrī.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+