Bizness

PVD atklāj nelegālu dārzeņu ražotni Pārdaugavā 16

LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Rīgā, Pārdaugavā, atklājis SIA “Dobeles dārzeņu saimniecība” piederošu nelegālu noliktavu – ražotni, kas nepiemērotās telpās, nehigiēniskos apstākļos nodarbojās ar svaigu dārzeņu uzglabāšanu, šķirošanu, apstrādi – mazgāšanu, mizošanu un iepakošanu vakuumā.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, uzņēmums šo darbības veidu un ražotni PVD nav reģistrējis.

Dārzeņu apstrāde notiek nepiemērotās telpās, neievērojot higiēnas prasības, tai skaitā nav nodrošināti apstākļi darbinieku personīgās higiēnas ievērošanai, tādējādi pieļaujot pārtikas piesārņošanos. Tāpat nav dokumentu, kas apliecina, vai un kā uzņēmumā tiek veikta tīrīšana un dezinfekcija. Uzņēmums arī neveic paškontroli, lai nodrošinātu un garantētu produkcijas nekaitīgumu.

“Dārzeņu apstrādē, spriežot pēc darbinieku teiktā – kartupeļu apstrādē, tiek izmantota pārtikas piedeva nātrija benzoāts, kura lietošana minētās produkcijas apstrādē nav atļauta. Tāpat uzņēmuma darbinieki nevarēja uzrādīt apliecinājumus par veiktajām veselības pārbaudēm,” sacīja Meistere.

PVD ir apturējis divu tonnu kartupeļu, 115 kilogramu sīpolu, 350 kilogramu kāpostu un 300 kilogramu biešu izplatīšanu.

Saistībā ar pārkāpumiem uzsākta administratīvā lietvedība.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Dobeles dārzeņu saimniecība” dibināta 2012.gada 20.martā. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 3504 lati, bet zaudējumi – 4510 latu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Kaspars Linde.

LA.lv