×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

PVD atzīst siera viltojumu


Foto - Aldis JermaksFoto - Aldis Jermaks

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) vakar apstiprināja, ka arī dienesta inspektoru veikalā “Iki” ņemtajos “Tilzītes” siera paraugos, tāpat kā “Latvijas Avīzes” veiktajā žurnālistikas eksperimentā, ir atklāti nepiena tauki. 


Tas nozīmē, ka vairāku mēnešu garumā pircējiem siera produkts pārdots kā siers, notikusi pircēju maldināšana un konkurences kropļošana. Kā norāda PVD sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Joffe, Polijas ražotājs “TMT Sp. Z.o.o.” pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ ir maldinājis Latvijas pircējus vairāk nekā pusotru mēnesi. Vakar saņēmām ziņu, ka “Iki” no veikalu un glabātavu plauktiem izņēmis vairāk nekā 802 kilogramus siera un pārtraucis siera iepirkumu no piegādātāja SIA “Walux” (“Iki” precizē, ka sieru veikala tīklam piegādā arī citi piegādātāji). Savukārt PVD sola informēt Polijas pārtikas ķēdes uzraugu – Galveno sanitāro inspektorātu.

“Iki” mārketinga vadītājs Raimonds Janševskis reaģēja šādi: “Pēc PVD atzinuma saņemšanas no sortimenta mūsu veikalos tika izņemta un atdota ražotājam konkrētā partija, kurā konstatētas neatbilstības. Turpmāk rūpīgi sekosim līdzi sertifikācijas procesam, lai nepieļautu līdzīgus gadījumus.”

 

Tomēr vakar “Iki” veikalā Ziepniekkalnā pārliecinājāmies, ka tā paša ražotāja “TMT ” tādu pašu “Tilzītes” sieru ar tādu pašu 45% tauku saturu veikalā pārdod atšķirīgā 300 gramu iepakojumā, proti, aizsargatmosfērā. Cena par 300 g lielu iepakojumu ir Ls 1,39. Cita partija, cits iepakojums un… cita attieksme gan no PVD, gan “Iki” puses?

 

Šeit gan jāprecizē – “TMT Sp. Z.o.o.”, kā rāda informācija uzņēmuma mājas lapā, ir siera pārpakošanas, nevis ražošanas uzņēmums. Sazinoties ar šo uzņēmumu un aizsūtot mūsu veikto analīžu rezultātus, kā arī attēlu ar “vainīgā” siera paraugu, “TMT” pārstāvis Kšištofs Galačka noliedza, ka siera paraugs ir iepakots šajā uzņēmumā.

Tātad it kā Polijā ražotā siera sāga turpināsies, līdz noskaidrosim īsto ražotāju.

Kāpēc tik ilgi notika un, iespējams, aizvien notiek pircēju maldināšana, ja “Latvijas Avīzes” 9. janvāra numurā jau stāstījām par mūsu “Tilzītes” siera kontrolpirkuma “BIOR” laboratorijā veikto analīžu rezultātiem?

Izrādās, saskaņā ar Latvijas un ES likumiem lēmuma pieņemšanai par rīcību – produktu pārdošanas apturēšanu, izņemšanu no apgrozības un sodīšanu – PVD esot jāņem oficiālais paraugs, kura rezultāti kalpo par pamatu tālākai rīcībai. “Oficiālos paraugus ņem atbilstoši PVD norādījumiem, kas izveidoti, pamatojoties uz ES normatīvajiem dokumentiem par paraugu ņemšanu pārtikas produktiem ķīmisko izmeklējumu veikšanai. Jūsu (laikraksta “Latvijas Avīze”. – Red.) sniegtā informācija ir pamats rīcībai, tomēr tikai oficiālais paraugs ir pamats tālāko lēmumu pieņemšanai vai sankcijām,” teic PVD Pārtikas uzraudzības departamenta dzīvnieku izcelsmes produktu daļas eksperte Edīte Bērziņa.

Iznāk, ka patlaban mums ir vēlreiz jādodas uz “Iki” veikalu, jāpērk otrs “Tilzītes” tā paša ražotāja siera paraugs, jāved tas uz laboratoriju, divas nedēļas jāgaida analīžu rezultāti, nepiena tauku atklāšanas gadījumā jāziņo PVD, kura inspektori atkal dosies uz to pašu veikalu un pārbaudīs, iespējams, to pašu sieru. Bet varbūt PVD kā nopietns pārtikas ķēdes uzraugs šoreiz rīkosies ātri un adekvāti?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+