Mobilā versija
+0.1°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
1. marts, 2015
Drukāt

PVD: bērzu sulas tirgotājiem produkcija ir īpaši jāmarķē (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Tuvojoties bērzu sulu tirdzniecības laikam, to ieguvējiem un pārdevējiem jārēķinās, ka produkciju nepieciešams atbilstoši marķēt, savukārt pircējiem pirms sulu iegādes ieteicams novērtēt, kādos traukos tās ir pildītas, aģentūrai LETA atzina Pārtikas un veterinārajā dienestā.

Noteikumu izpratnē bērzu sula ir svaiga nepasterizēta sula, kurai var būt pievienotas rozīnes, augu daļas, cukurs un medus. Sulu ieguvējiem-ražotājiem jānodrošina higiēniska sulu ieguve, pārdotās sulas uzskaite, dokumentējot informāciju par produkta apjomu, ieguves vietu un laiku, un atbilstošs marķējums.

Sulas jāiepilda vienreizlietojamā iepakojumā, kurš atļauts saskarei ar pārtiku, vai tīros stikla traukos. Marķējuma etiķetē jānorāda tirdzniecības nosaukums “Bērzu sula” vai “Kļavu sula”, pievienotās sastāvdaļas, tilpums, derīguma termiņš, uzglabāšanas apstākļi un produkta ražotāja nosaukums vai vārds, uzvārds un adrese.

PVD arī iesaka patērētājiem pirms sulu iegādes novērtēt, kādos traukos ir iepildītas sulas, vai ir nodrošināts marķējums. Gadījumos, ja sulas piedāvā degustācijai, pārdevējam ir jānodrošina patērētājs ar vienreizlietojamajām glāzītēm un jāievēro degustācijas noteikumi.

PVD aizdomu un sūdzību gadījumos tirdzniecības vietās drīkst pieprasīt informāciju par sulu ražotāju, ieguves vietu un sulu uzskaites dokumentus.

Bērzu sulas bez dienesta atļaujas drīkst tirgot nelielos apjomos – līdz 300 kilogramiem gadā. Ja tirgojamo sulu daudzums ir lielāks, jāreģistrējas PVD kā augu izcelsmes produktu primārās ražošanas uzņēmumam. Savukārt, ja plānots bērzu sulu pasterizēt, šāda darbība uzskatāma par produkta pārstrādi, un ražotājam neatkarīgi no iegūstamā sulu daudzuma jāreģistrējas PVD kā pārstrādes uzņēmumam.

Reģistrācijas kārtība PVD ir aprakstīta dienesta mājaslapā. No šīs sadaļas arī pieejamas saites uz veidlapām, uzņēmuma darbības veidu klasifikatoru un pārējo informāciju, kas nepieciešama reģistrācijas procesa veikšanai.

Kā ziņots, patlaban tirgos iegādājamas pirmās kļavu sulas, kuru cena ir apmēram 1,60 eiro par vienu litru. Savukārt bērzu sulu laiks šogad gaidāms ap marta vidu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ĒĒĒĒĒĒĒĒĒ…..kas notiek?…..kas strādās?…..ja kontrolieru vairāk,kā ražotāju……mēs gadījumā neesam nokļuvuši kkādā absurdā?

  2. Vēl vajadzētu, lai tai sulas krūzei ( burkai) obligāti pievienot tā bērza fotogrāfiju, no kura šīs sulas ir ņemtas un vēl vajadzētu arī pilnu augsnes analīzi no vietas, kur tas bērzs aug. Jā, un obligāti visiem sulas tirgotājiem vajag sanitāro grāmatiņu. Vispār jau PVD vajadzētu atvērt atsevišķu nodaļu, kas to visu kontrolētu.

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+