Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
10. jūnijs, 2014
Drukāt

PVD brīdina par nereģistrētu produktu Miracle Frooties

miracle

Pārtikas un veterinārais dienests(PVD) aicina patērētājus neiegādāties produktu Miracle Frooties, kas pieejams tablešu veidā un kura sastāvā esošajiem augu saturošajiem produktiem nav veikts drošuma novērtējums un tie nav reģistrēti Uztura bagātinātāju vai diētiskās pārtikas reģistrā.
Saņemtā informācija no Eiropas Savienības (ES) Ātrās brīdināšanas sistēmas par produktu Miracle Frooties liecina, ka produkts pieejams tablešu veidā un tā sastāvā ir sinsēpales (Synsepalum dulcificum) ogas (angļu valodā: Miracle fruit, Miracle berries). Šī auga dzimtene ir Rietumāfrika. Ogām ir īpatnēja garša, un pēc to ēšanas jebkurš ēdiens šķitīs salds, jo ogas satur ķīmisko vielu – mirakulīnu.

ES šīs ogas pārtikā nav izmantotas, tādēļ produkts ir uzskatāms par neatzītu jauno pārtiku. Likumdošanā noteikts, ka pārtikas produktiem, kuri līdz šim nav lietoti Eiropas Kopienā, pirms to laišanas ES vienotajā tirgū, jāveic riska novērtējums. Tikai pēc riska novērtējuma saņemšanas uzņēmējam saņem atļauju produkta vai sastāvdaļas izplatīšanai.
Sinsēpales ogām nav veikts drošuma novērtējums, līdz ar to nav dota izplatīšanas atļauja nedz kā pārtikas produktam, nedz arī kā pārtikas produktu sastāvdaļai un to nav atļauts ievest un izplatīt Eiropas Savienībā.
Pēc PVD rīcībā esošās informācijas, šobrīd produktu Miracle Frooties var iegādāties internetveikalā: http://www.miraclefrooties.eu/.
Tāpat PVD aicina patērētājus, kuri iegādājušies minēto produktu, pārtraukt tā lietošanu.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+