×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

PVD brīdina par veselībai ļoti bīstamu uztura bagātinātāju (3)

Foto - PVDFoto - PVD

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina patērētājus neiegādāties interneta vietnēs piedāvāto uztura bagātinātāju “Arnold Iron Dream Concentrated Night Time Recover”, jo šī uztura bagātinātāja sastāvā ir konstatēta veselībai kaitīga viela 2,4 – dinitrofenols jeb DNP.

Kā informē PVD, minētais uztura bagātinātājs nav reģistrēts PVD uztura bagātinātāju reģistrā un tā izplatīšana Latvijā nav atļauta.

PVD aicina patērētājus, kuri šo produktu ir iegādājušies, pārtraukt tā lietošanu, kā arī neiegādāties to interneta veikalos.

DNP ir sintētiska ķīmiska viela, kas strauji samazina svaru un internetā tiek piedāvāta ar dažādiem nosaukumiem (piemēram, 2,4-dinitrophenol, Dinosan, Dnoc, Solfo Black, Nitrophen, Aldifen, Chemox) dzeltena pulvera, kristālu vai kapsulu formā, arī krēma veidā. DNP nav atļauts izmantot pārtikas, tostarp uztura bagātinātāju ražošanā.

Produktu galvenokārt lieto cilvēki, kas nodarbojas ar bodibildingu (kultūrismu) un fitnesu, lai mazinātu taukus un uzlabotu muskuļu masu. Viela ir toksiska un var izsaukt dezorientāciju, uzbudinājumu, samaņas zaudēšanu, krampjus, hipertermiju (paaugstinātu ķermeņa temperatūru līdz pat 40°C), pastiprinātu svīšanu, paātrinātu sirdsdarbību un elpošanu, kardiovaskulāru pārslodzi ar sirds muskuļu bojājumiem.

Informācija par uztura bagātinātāju PVD saņemta no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP), kuram brīdinājumu ir sniegusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). Par minētās vielas lietošanas bīstamību brīdina arī Interpols.

Tāpat Eiropas Ātrās brīdināšanas sistēmā (RASFF) šī gada maijā saņemta informācija par Apvienotajā Karalistē reģistrētu nāves gadījumu, ko izraisījusi produkta, kura sastāvā bija DNP, lietošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Shausmas..Kaadam ir janomirst lai uzzinaatu par produktu bistamibu. A razorajiem ka tik bizness..ne jau vini lieto pashi tos.x

    • tas i un lielākā daļa to riebeklību nāk no Ķīnas ar viltotu firmu nosaukumiem.Ātri būs bail kaut ko veikalā pirkt,jo nezini kādu indi dabūsi par savu sūri grūti nopelnīto naudu. Vakar izlasiju par E-920 ,ko ķīnā ražo no cilvēku matiem,palika nelabi.Tādēļ jau nav jābrīnās ,ka rodās visdāžādākās, nepazīstamas slimības.

    • Nesatraucies, es, normaali cilveeki TAADAS piedevas nelieto.

      Taas rij tikai psihaas tieveetaajas un shaas labi zin, ka tie suuudi ir indiigi, tikai tieveeshanu uzskata par svariigaaku.

Draugiem Facebook Twitter Google+