Latvijā
Sabiedrība

PVD jaunākā informācija no Siguldas: paraugus nosūta izmeklēt1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Zane Bitere/LETA

Pēc smagas bērnu saindēšanās trīs Siguldas bērnudārzos Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) turpina pārbaudes bērnudārzos un ēdināšanas uzņēmumā “Baltic Restaurants Latvia”, aģentūrai LETA pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

“Patlaban nav konstatēti kliedzoši higiēnas prasību pārkāpumi, taču ir paņemti paraugi un tie ir nosūtīti laboratoriskiem izmeklējumiem.

Tikai pēc šiem izmeklējumiem būs skaidrs, vai saindēšanās izraisītāji saistīti ar bērnudārzu virtuvēm vai ēdināšanas uzņēmumu,” sacīja Meistere.

Viņa piebilda, ka tiek noteikta arī produktu izsekojamība, tāpēc PVD varētu veikt arī produktu piegādātāju pārbaudes.

Siguldas novada pašvaldība savukārt informē, ka PVD par analīžu rezultātiem izglītības iestāžu vadītājus un pašvaldību informēs nākamās nedēļas sākumā, savukārt PVD veikto pārbaužu akti ir pieejami izglītības iestādēs.

Papildus tam visās iestādēs, kur tika konstatēta saslimšana, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izplatījis anketas vecākiem, lai iegūtu informāciju par varbūtējiem slimības cēloņiem.

Pēc Siguldas novada pašvaldības sniegtās informācijas, ir konstatēti pieci saslimšanas gadījumi: trīs bērni no bērnudārza “Saulīte” dažādām grupām, viens bērns no bērnudārza “Pīlādzītis” un viens – “Ieviņā”.

Bērni hospitalizēti laikā no 5. līdz 11.septembrim.

Bērnudārzos “Tornīši”, “Pasaciņa” un “Ābelīte” bērnu saslimšanas nav konstatētas.

SPKC pirmsskolas izglītības iestādes par bērnu saslimšanas gadījumiem informēja 11.septembra pēcpusdienā, savukārt Siguldas novada pašvaldība tika informēta 13.septembrī plkst.9.30, vienlaicīgi informējot par to medijus. 13.septembrī aptuveni plkst.11 tika sāktas PVD un SPKC pārbaudes.

PVD apsver iespēju veikt pārbaudes arī citos objektos, kuros ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA “Baltic Restaurants Latvia”.

Meistere teica, ka notikušā kontekstā PVD veic apjomīgas pārbaudes, par kuru rezultātiem ziņos, tiklīdz tie būs.

Primāri pārbaudes notiek pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās konstatēti saslimšanas gadījumi, kā arī pārbaudīts tiek “Baltic Restaurants Latvia”.

Meistere atzina, ka “Baltic Restaurants Latvia” apkalpo apmēram 100 dažādus objektus, taču patlaban informācija ir tikai par saindēšanos trīs Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, tāpēc galvenā uzmanība tiek koncentrēta uz tām, kā arī uz pakalpojuma nodrošinātāju.

Vienlaikus viņa atzina, ka pārbaudes PVD sācis vien nesen, un nav izslēgts, ka tās notiks arī citos objektos, kuriem pakalpojumus nodrošina “Baltic Restaurants Latvia”.

Kā iepriekš skaidroja PVD, saslimšanu izraisījis mikroorganisms “E.Coli”, ar kuru cilvēks var inficēties, lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātu dzīvnieku izcelsmes pārtiku, nemazgātus augļus un dārzeņus, gan arī neievērojot higiēnas prasības.

Saistītie raksti

Tāpat PVD pārbauda SPKC epidemiologu aizdomas par to, ka saslimšanu varētu būt izraisījuši augusta pēdējā un septembra pirmajā dienā iegādāti arbūzi – tiek skaidroti arbūzu piegādātāji, izcelsme un partijas apjoms.

“Baltic Restaurants Latvia” strādā ar preču zīmi “Daily”.

“Firmas.lv” dati liecina, ka “Baltic Restaurants Latvia” apgrozījums pērn bijis 19,089 miljoni eiro, bet peļņa sasniegusi 306 475 eiro.

LA.lv