×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. jūlijs, 2015
Drukāt

PVD jūnijā bērnu nometnēs veicis 85 pārbaudes

Foto-LETAFoto-LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jūnijā bērnu un jauniešu vasaras nometnēs veicis 85 pārbaudes, un tajās pārkāpumi lielākoties atklāti iekārtu un aprīkojuma higiēnā, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Pārtikas uzraudzības departamenta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilga Zepa.

Pārbaudēs konstatēts, ka 40% no ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem nometnēs pilnībā atbilst normatīvo aktu prasībām, bet 59,7% konstatēti atsevišķi pārkāpumi, kas būtiski neietekmē ēdienu kvalitāti un nekaitīgumu.

Pārbaudēs pārkāpumi 24% gadījumu jeb 20 pārbaudēs konstatēti iekārtu un aprīkojuma higiēnā. Pārtikas aprites telpu higiēnā pārkāpumi konstatēti 20% gadījumu jeb 17 pārbaudēs, bet 13 uzņēmumos konstatēts, ka darbinieki nav ievērojuši personīgo higiēnu, tostarp nav nodrošināti ar atbilstošu darba apģērbu.

Atsevišķos uzņēmumos konstatēti pārkāpumi arī paškontroles procedūrās un pārtikas produktu vai gatavo ēdienu izsekojamībā, tomēr būtiskus pārkāpumus, kas varētu radīt draudus veselībai, inspektori nav konstatējuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+