×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

PVD kādā Rīgas dzīvoklī atrod antisanitāros apstākļos turētus suņus, ezi un citus dzīvniekus

Foto - 123rtf.comFoto - 123rtf.com

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no kāda dzīvokļa Rīgā, Lokomotīves ielā, izņēmis antisanitāros apstākļos turētus dzīvniekus – deviņus suņus, ezi, krupi un trīs peles, aģentūra BNS uzzināja PVD.

Dzīvnieki izņemti jo to īpašnieki nespēja nodrošināt atbilstošus turēšanas apstākļus. Dzīvnieki nogādāti patversmē.

Sūdzību par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem kādā Lokomotīves ielas nama dzīvoklī, PVD dienests saņēma februārī. Dienestam divas reizes neizdevās veikt pārbaudi, jo dzīvokļa īpašnieki atteicās ielaist inspektorus, savukārt nedz Valsts policija, nedz Pašvaldības policija neredzēja tiesisku pamatu iekļūšanai pārbaudes vietā bez īpašnieku piekrišanas. Vēlāk PVD lūdza Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai piekrišanu administratīvās vietas Rīgā, Lokomotīves ielā pārbaudei.

Kad tiesa deva atļauju veikt administratīvā pārkāpuma izdarīšanas vietas apskati, bet īpašnieki joprojām atteicās ielaist PVD inspektorus, dienests, piesaistot Valsts policiju, pašvaldības policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamo medicīnisko palīdzību, iekļuva dzīvoklī bez saimnieku piekrišanas un veica pārbaudi.

PVD konstatēja, ka dzīvoklī antisanitāros apstākļos – atkritumos, kas aizņem lielāko telpas daļu, mīt sieviete un vīrietis kopā ar deviņiem suņiem, trim pelēm, ezi un krupi. Visi dzīvnieki pārbaudes laikā izņemti un nogādāti dzīvnieku patversmē.

Dienests uzsver, ka gadījumi, kad nav iespējams veikt pārbaudi personas dzīvesvietā bez tās piekrišanas, mēdz notikt bieži – Latvijas normatīvie akti nedod tiesības PVD bez īpašnieka atļaujas veikt pārbaudi privātīpašumā. Šādos gadījumos PVD sadarbojas gan ar pašvaldības policiju, gan ar Valsts policiju, taču ne vienmēr arī šim institūcijām ir tiesisks pamats iekļūt personu dzīvesvietā bez to piekrišanas.

Aizvadītajā gadā, reaģējot uz sūdzībām par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, PVD ir veicis 578 pārbaudes, 210 gadījumos konstatējot labturības prasību pārkāpumus. Administratīvo lietu ietvaros 16 gadījumos PVD ir pieņēmis lēmumu par dzīvnieku izņemšanu.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga norāda, ka lielākoties cilvēki, kuriem nākas atņemt dzīvniekus, nav Latvijas turīgākie iedzīvotāji. Turklāt dažkārt tie nespēj novērtēt reālo situāciju un savas iespējas uzturēt lielu skaitu dzīvnieku.

Ja dzīvniekus nākas izņemt, to bijušajiem īpašniekiem ir jāsamaksā gan administratīvais sods, gan jāsedz dzīvnieku izmitināšana patversmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+