Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
26. augusts, 2015
Drukāt

PVD kādā Rīgas mikrorajonā atklāj nelegālu suši ražotni

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), sadarbojoties ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, kādā Rīgas mikrorajonā atklājis un apturējis nelegālas suši ražotnes darbību, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Suši ražotne nebija reģistrēta PVD un produktu gatavošana notika šiem mērķiem pielāgotās telpās, norādīja Meistare, piebilstot, ka suši piegāde notika, veicot pasūtījumu interneta vietnē “arenasushi.lv”. Ražotnes adrese, kā liecina informācija mājaslapā, ir Salnas iela 2.

Viņa norādīja, ka, iegādājoties pārtikas produktus internetā, PVD aicina iedzīvotājus vispirms pārliecināties, vai pārtikas produktu ražotājs un izplatītājs, tostarp interneta veikals, ir reģistrēts PVD un līdz ar to dienesta uzraudzīts, ko var pārbaudīt PVD mājaslapā. “Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, ja interneta veikals piedāvā iegādāties augsta riska pārtikas produktus, kuru ražošanā jāievēro stingras higiēnas prasības. Arī suši ir uzskatāmi par augsta riska pārtiku, jo to gatavošanā tiek izmantoti tostarp jēli zvejas produkti,” uzsvēra Meistare.

Meistare arī norādīja, ka PVD ir sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā. Par uzņēmuma iesaistīšanos pārtikas apritē bez normatīvajos aktos noteiktās pārtikas uzņēmuma atzīšanas vai reģistrācijas fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, konfiscējot pārtiku vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām – no 400 līdz 700 eiro, konfiscējot pārtiku vai bez konfiskācijas.

Savukārt “arenasushi.lv” pārstāvis aģentūrai BNS uzsvēra, ka uzņēmums ir novērsis pārkāpumu – reģistrējies PVD, un turpinās strādāt. “Sanāca tā, ka mums pietrūka viena dokumenta [,lai reģistrētos PVD]. Es nesaku, ka mēs neesam vainīgi, viss ir pareizi, nebijām [reģistrējušies]. Taču tagad mēs esam reģistrēti PVD, viss ir kārtībā,” sacīja kompānijas pārstāvis.

Viņš arī piebilda, ka ražotnē tiek ievērotas visas sanitārās normas, tostarp nodrošināta atbilstoša gaisa temperatūra, tīrība, ievēroti produktu derīgumu termiņi, kā arī citas prasības.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+