Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. maijs, 2015
Drukāt

PVD konstatējis neatbilstības 203 augļu un dārzeņu tirdzniecības uzņēmumos

Foto-LETAFoto-LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudot, vai svaigu dārzeņu un augļu marķējumā norādītā izcelsmes valsts atbilst pavaddokumentos norādītajai, 203 pārbaudītajos tirdzniecības uzņēmumos ir konstatējis neatbilstības, informē dienestā.

Pārbaudes veiktas periodā no 9.marta līdz 4.maijam, pārbaudot 899 tirdzniecības uzņēmumus, tostarp arī 24 vairumtirdzniecības noliktavas.

Biežāk pārbaudēs konstatētās neatbilstības: produkti bojāti, nav norādes par šķiru, šķirni, produkti neatbilst norādītajai šķirai, maldinoša izcelsmes valsts norāde, izcelsmes valsts cenu zīmē nesakrīt ar pavaddokumentos norādīto – 15,4% gadījumu. Nākamā lielākā neatbilstību grupa jeb 8,1% gadījumu – nefasētiem augļiem un dārzeņiem nebija norādes par izcelsmes valsti, 4,3% – dārzeņi un augļi bija neatbilstošas kvalitātes.

Tāpat pārbaužu laikā dažos gadījumos konstatēts, ka grieztiem augļiem nav norādes par izcelsmes valsti, derīguma termiņiem.

Par konstatēto sastādīti 5 akti par 1 662 kg produktu izplatīšanas apturēšanu. No apgrozības tika izņemti 268 kg augļu un dārzeņu, kuri tika tirgoti savītuši, ar slimības pazīmēm, pelējuši augļi un dārzeņi, sausi kokosrieksti

Par konstatētajiem pārkāpumiem 26 gadījumos piemērots naudas sods par kopējo summu 1590 eiro.

PVD 10.martā informēja, ka uzsāk pastiprinātās augļu un dārzeņu pārbaudes un tās turpināsies visu pavasari – vasaru līdz pat oktobrim.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+