Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
12. maijs, 2015
Drukāt

PVD konstatējis neatbilstības 203 augļu un dārzeņu tirdzniecības uzņēmumos

Foto-LETAFoto-LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudot, vai svaigu dārzeņu un augļu marķējumā norādītā izcelsmes valsts atbilst pavaddokumentos norādītajai, 203 pārbaudītajos tirdzniecības uzņēmumos ir konstatējis neatbilstības, informē dienestā.

Pārbaudes veiktas periodā no 9.marta līdz 4.maijam, pārbaudot 899 tirdzniecības uzņēmumus, tostarp arī 24 vairumtirdzniecības noliktavas.

Biežāk pārbaudēs konstatētās neatbilstības: produkti bojāti, nav norādes par šķiru, šķirni, produkti neatbilst norādītajai šķirai, maldinoša izcelsmes valsts norāde, izcelsmes valsts cenu zīmē nesakrīt ar pavaddokumentos norādīto – 15,4% gadījumu. Nākamā lielākā neatbilstību grupa jeb 8,1% gadījumu – nefasētiem augļiem un dārzeņiem nebija norādes par izcelsmes valsti, 4,3% – dārzeņi un augļi bija neatbilstošas kvalitātes.

Tāpat pārbaužu laikā dažos gadījumos konstatēts, ka grieztiem augļiem nav norādes par izcelsmes valsti, derīguma termiņiem.

Par konstatēto sastādīti 5 akti par 1 662 kg produktu izplatīšanas apturēšanu. No apgrozības tika izņemti 268 kg augļu un dārzeņu, kuri tika tirgoti savītuši, ar slimības pazīmēm, pelējuši augļi un dārzeņi, sausi kokosrieksti

Par konstatētajiem pārkāpumiem 26 gadījumos piemērots naudas sods par kopējo summu 1590 eiro.

PVD 10.martā informēja, ka uzsāk pastiprinātās augļu un dārzeņu pārbaudes un tās turpināsies visu pavasari – vasaru līdz pat oktobrim.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+