×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2013
Drukāt

PVD līdz šim pārbaudījis 105 bērnu vasaras nometnes

Foto-LETAFoto-LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) līdz šim veicis 105 pārbaudes bērnu vasaras nometnēs visos Latvijas reģionos, 8,6% gadījumu konstatējot neatbilstības pārtikas produktu izsekojamībā, informēja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilga Zepa.

“Pārbaudēs biežāk konstatētas neatbilstības iekārtu un aprīkojuma higiēnā, pārtikas aprites telpu higiēnā, paškontroles procedūrās. Atsevišķos gadījumos darbinieki nebija noklausījušies mācību kursu par higiēnas prasībām pārtikas apritē, kā arī neievēroja personīgo higiēnu. Uz ēdiena kvalitāti vai nekaitīgumu neatbilstības nav konstatētas,” sacīja Zepa.

Viņa arī norādīja, ka pārbaužu laikā konstatētās neatbilstības tika novērstas nekavējoties vai arī PVD norādītajā laikā.

Saskaņā ar likumdošanu nometnes organizētājiem dalībnieku ēdināšanas pakalpojums ir jāreģistrē PVD. Reģistrēto nometņu pārbaudes tiek plānotas, ņemot vērā iesniegto informāciju par nometnes darbības laiku. Papildu pārbaudes tiek veiktas arī, ja ir saņemta sūdzība par iespējamiem pārkāpumiem nometnes dalībnieku ēdināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+