×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

PVD Liepājas tirgū izņem piecas tonnas nezināmas izcelsmes augļu un dārzeņu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori sadarbībā ar Valsts policiju šonedēļ pārbaužu laikā Liepājas tirgū apturēja un no tirdzniecības izņēma kopumā piecas tonnas nezināmas izcelsmes augļu un dārzeņu, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

Tostarp 1,5 tonnas augļu un dārzeņu bija nezināmas izcelsmes, bet 3,5 tonnas augļu un dārzeņu nebija marķēti atbilstoši prasībām.

Joffe klāsta, ka no citām valstīm ievestajiem un tirgū pircējiem piedāvātajiem augļiem un dārzeņiem nebija izcelsmi apliecinošu dokumentu, bet neatbilstoši marķētajiem augļiem un dārzeņiem izcelsmi apliecinošie dokumenti bija noformēti nepilnīgi.

Tā kā minēto preču tirgotāji nebija nodrošinājuši pārtikas izsekojamību, jo precei nebija pavaddokumentu, pieņemts lēmums atzīt pārtiku par izplatīšanai nederīgu.

Kā norāda PVD pārstāve, 1,5 tonnas augļu un dārzeņu, kuriem nebija izcelsmes dokumentu, ir nogādāti Zooloģiskā dārza filiālē “Kalvenē”. Savukārt par tiem augļiem un dārzeņiem, kuriem bija nepilnīgi dokumenti, pagaidām lēmums vēl nav pieņemts.

Tāpat pārbaudes laikā Liepājā, neapdzīvotas ēkas telpās, PVD atklāja nereģistrētu augļu un dārzeņu noliktavu. Tajā uzglabāti augļu un dārzeņi, lai pēc tam tos realizētu Liepājas tirgū, kā arī piegādātu citiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem.

Pārbaudes laikā iegūtā informācija nosūtīta izvērtēšanai Valsts ieņēmuma dienestam. Par konstatēto PVD ir uzsākta administratīvā lietvedība.

PVD atgādina, ka tas sadarbībā ar citām uzraugošajām institūcijām turpinās pārbaudes, īpaši uzmanība tiks pievērsta svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecībai, kā arī pārtikas produktu marķējumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kā, nezināmas. Ir taču muita.

  2. es nest kukul tur kur vajaga Atbildēt

    un ko darīs – balstoties uz aizdomīgiem pieņēmumiem par kvalitāti vienkārši izsviedīs tuvējā mežā? Ja man nav, tad lai nevienam nav – pēc tāda principa. Bomzīšiem vismaz atdotu vai zupas virtuvēm. Ja nav no Āfrikas tas ēdamais, aplipināts ar visu ko, lai tik realizē vismaz trūcīgākajiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+