×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

PVD pārbaudēs atkal atklāj siera izstrādājumu uzdošanu par sieru

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pārbaudi uzņēmumam “Dekšņi” piederošajā vairumtirdzniecības bāzes pārtikas veikalā Tukumā, atklājis, ka tajā Polijas un Lietuvas izcelsmes siera izstrādājumi tiek pārmarķēti par “Holandes” un “Eden” sieriem, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistare.

Siera izstrādājumu, kura derīguma termiņš ir šā gada 16.aprīlis, uzņēmums uzdevis par “Holandes” sieru, savukārt produktu, kura realizācijas termiņš ir 1.maijs, “Dekšņi” uzdevis par “Eden” sieru.

Meistare sacīja, ka PVD ir apturējis 160 kilogramu siera izstrādājumu tirdzniecību no visiem uzņēmumam “Dekšņi” piederošajiem veikaliem Tukumā, Tukuma novadā un Rīgā un licis uzņēmumam atsaukt siera izstrādājumus no tirdzniecības un pārmarķēt atbilstoši ražotāja norādītajai informācijai oriģinālajā produkta marķējumā.

“Šis ir jau otrais gadījums divu nedēļu laikā, ka PVD konstatē siera viltošanas gadījumus,” norādīja Meistare.

Jau vēstīts, ka marta vidū līdzīgs gadījums atklāts uzņēmumā “Walux”, kad PVD apturēja “Holandes” siera un siera “Gouda” ar derīguma termiņu šā gada 7.jūlijs izplatīšanu, jo pārbaudēs atklājās, ka vairumtirgotājs maldinājis tirgotājus un patērētājus, siera vietā izplatot siera izstrādājumu, kurā piena tauki aizstāti ar nepiena taukiem. Pēc uzņēmumā “Walux” konstatētā pārkāpuma PVD uzņēmuma vairumtirdzniecības noliktavā apturēja 10 tonnu siera izstrādājumu izplatīšanu, kā arī uzdeva uzņēmumam atsaukt tos no tirdzniecības un pārmarķēt.

PVD rīcībā esošā informācija liecina, ka uzņēmums “Walux” joprojām nav atsaucis visus izplatītos produktus no tirdzniecības, tādēļ PVD, veicot pārbaudes tirdzniecības vietās pastiprinātu uzmanību pievērš produktiem, kas tiek tirgoti ar nosaukumu siers “Gouda” un “Holandes siers”, kuru derīguma termiņš ir šā gada 7.jūlijs.

Par soda apmēru abiem uzņēmumiem PVD lems vēlāk.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+