×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

PVD pārbaudīs Polijā ražoto “Tilzītes” sieru

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtiks un veterinārais dienests (PVD) pārbaudīs Polijā ražoto “Tilzītes” sieru, kurā atklāti augu tauki, kas nav norādīti uz iepakojuma, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja dienesta pārstāve Anna Joffe.

Kā ziņots, šodien “Iki” un “Cento” veikalu tīklu operators SIA “Palink” pabeidz visu “Tilzītes” siera produkcijas veidu izņemšanu no tirdzniecības, kā arī neizpārdotās produkcijas nosūtīšanu atpakaļ piegādātājam. Laikraksts “Latvijas Avīze” 9.janvārī ziņoja, ka Polijā ražotajā sierā “Tilzītes” atrodami augu tauki, kas nav norādīti uz iepakojuma.

“Minētajam sieram, kurš atradās tirdzniecībā veikalā, bija cits ražošanas partijas numurs, cits fasējums – siers bija iepakots ražotāja oriģināliepakojumā. Dienesta inspektori ir veikuši pārbaudes, un dienests arī pārbaudīs, vai arī šajā produktā nav nepiena tauki. Ir paņemti paraugi laboratoriskajām analīzēm,” sacīja Joffe.

Par konstatēto PVD informēs arī Polijas atbildīgo dienestu.

PVD pārstāve akcentēja, ka, veicot pārbaudes piena pārstrādes uzņēmumos, inspektori regulāri vērtē izsekojamību produktu, tostarp siera, ražošanā.

“Dokumentāli tiek pārbaudīta ražošanas dokumentācija – pieņemto izejvielu pavaddokumenti, produktu ražošanas tehnoloģiskās instrukcijas un receptūras u.c. dokumenti, kas ļauj izsekot šo izejvielu izlietojumam, kā arī pārbaudītas noliktavas un tajās esošās izejvielas, pārtikas piedevas, ko paredzēts pievienot piena produktiem. Savukārt, veicot pārbaudes veikalos, pārtikas inspektori pārbauda veikalā fasētā siera marķējumā sniegtās informācijas atbilstību ražotāja marķējumam,” sacīja PVD pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+