×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

PVD “Rīgas Centrāltirgū” konfiscē gandrīz 1000 produktu ar beigušos realizācijas termiņu (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ārpuskārtas pārbaudē ir atkārtoti pieķēris nelegālos tirgoņus pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Centrāltirgus” teritorijā, kur no tirdzniecības ir izņēmis gandrīz tūkstoti dažādu pārtikas produktu ar beigušos derīguma termiņu, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistare.

Meistare norādīja, ka produkti tika tirgoti no pārvietojamām tirdzniecības vietām jeb tā sauktajiem ratiņiem un, parādoties PVD inspektoriem, negodīgie tirgotāji aizbēga, tādēļ ne preces īpašnieks, ne tirgotāji, ne pārtikas produktu izcelsme nav zināmi.

Pēc viņas teiktā, no tirdzniecības ir izņemtas šokolādes konfektes, cepumi, konditorejas produkti, zivju konservi, dārzeņu konservi, piena produkti, bezalkoholiskie dzērieni un putraimi, kuriem ir beidzies derīguma termiņš. Piemēram, tējai “Hipp”, kas paredzēta bērniem, derīguma termiņš bija beidzies pirms pieciem gadiem – 2010. gada jūlijā, jogurta dzērienam “Actimel” un piena – šokolādes batoniņiem “Kinder Pingui” – šā gada vasarā.

Izplatīšanai nederīgos pārtikas produktus PVD plāno iznīcināt.

Meistare teica, ka PVD regulāri saņem sūdzības par nelegālu tirgošanos ar veciem pārtikas produktiem “Rīgas Centrāltirgus” teritorijā. “Gandrīz katru reizi, veicot pārbaudes, tur tiek konstatēti arī nelegālie tirgotāji. Piemēram, oktobrī PVD inspektori “Rīgas Centrāltirgū” divu pārbaužu laikā izņēmuši kopumā vairāk nekā 1000 dažādu pārtikas preču ar beigušos derīguma termiņu,” viņa norādīja.

Viņa uzsvēra, ka PVD aicina neatbalstīt rīdziniekus nelegālo tirgotāju darbību un pārtiku iegādāties tikai drošās tirdzniecības vietās, vienmēr pārliecinoties par pārtikas produktu derīguma termiņu. “Veci pārtikas produkti, it īpaši piena, gaļas un zvejas produkti var izraisīt saindēšanos un nopietni apdraud patērētāju veselību,” brīdināja Meistare.

Par regulāri konstatēto nelegālo tirdzniecību PVD vairākkārt ir informējis gan Valsts policiju, gan Valsts ieņēmumu dienestu, gan “Rīgas Centrāltirgus vadību”.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tiešām!? Tur tādus katru dienu tirgo!

 2. Tā taču ir netīrībā tirgojoša mafija. Tur bij jābūt Latvijas zemniekiem, amatniekiem un uzņēmējiem nevis pēcpadomju telpas algotiem cilvēciņiem, kā tas ir tagad. Visu 2.Latvijas Republikas laiku valsts ir izlikusies, ka neredz Rīgas Centrāltirgu.
  Ir bijis kāds pamudinājums sākt rīkoties pēc tik ilgā laika posmā ļaušanas plosīties tur sveštautu cilvēkiem, kas nav draugos ar likumu..
  No kuras puses?

 3. sanāk, sanāk - Mārtiņdienas izpārdošan' Atbildēt

  Viss turpinās, mani mīļie, viss turpinās! Kam pagājšgada cīsiņus vai izkusušus pelmenīšus; kam piecgadīgu ŠAKALATKU? Jūs esat gana bagāti, lai mēs nemētātos ar ēdienu!

 4. Vajag uzlikt 50000 eur naudas sodus .

 5. Tad nu gan brīnums,tur katru dienu notiek andele,un PVDtikai tagad ieraudzīja,problēmas ar redzi…

 6. … Ne jau tikai Centraltirgu … ir japarbauda lielveikalu, realizacijas beiguso, produktu parstradi un to otreizejo ievesanu tirgu … !

Draugiem Facebook Twitter Google+