Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
25. jūlijs, 2014
Drukāt

PVD: saimniecības ĀCM karantīnas zonā joprojām neievēro biodrošības noteikumus

cukas_leta2

Cūku audzēšanas saimniecības noteiktajā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnas zonā joprojām neievēro biodrošības pasākumus, tādējādi radot draudus infekcijas tālākai izplatībai.

Par to pārliecinājušies Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori, pārbaudot piemājas saimniecības un cūku novietnes, kā arī veicot ĀCM epidemioloģisko izmeklēšanu mēra skartajās teritorijās, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

PVD atkārtoti aicina visus Latvijas cūku turētājus, bet jo īpaši tos, kas atrodas ĀCM ārkārtējās situācijas teritorijā, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, bet jo īpaši:

  • Neizbarot mājas cūkām svaigo zāli, zaļo masu, arī pagalmos pļauto zāli, termiski neapstrādātus kartupeļus, sevišķi, ja cūku novietne atrodas tuvu mežam vai ir iespējams, ka lauku, no kura pļauj zāli, ir apmeklējušas meža cūkas! Tāpat mājas cūkām nedrīkst izbarot virtuves atkritumus;
  • Neizmantot ārpus dzīvnieku novietnēm apģērbu un apavus, ar kuriem dodas kopt un barot dzīvniekus! Pēc cūku aprūpes noteikti jāmaina apģērbs, ar kuru dodas mājās, un jāmazgā rokas;
  • Neturēt cūkas āra aplokos, tās ir jātur slēgtās novietnēs, lai nepieļautu saskari ar meža dzīvniekiem;
  • Atgriežoties no sēņošanas, ogošanas vai meža apmeklējuma, jānomazgā apavi un drēbes, kā arī auto riepas vai velosipēda riteņus;

Tikai stingri ievērojot noteiktos biodrošības pasākumus, varēs pasargāt dzīvniekus no saslimšanas ar infekcijas slimībām un maksimāli samazināt infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā, norāda PVD.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+