Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
25. jūlijs, 2014
Drukāt

PVD: saimniecības ĀCM karantīnas zonā joprojām neievēro biodrošības noteikumus

cukas_leta2

Cūku audzēšanas saimniecības noteiktajā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnas zonā joprojām neievēro biodrošības pasākumus, tādējādi radot draudus infekcijas tālākai izplatībai.

Par to pārliecinājušies Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori, pārbaudot piemājas saimniecības un cūku novietnes, kā arī veicot ĀCM epidemioloģisko izmeklēšanu mēra skartajās teritorijās, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

PVD atkārtoti aicina visus Latvijas cūku turētājus, bet jo īpaši tos, kas atrodas ĀCM ārkārtējās situācijas teritorijā, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, bet jo īpaši:

  • Neizbarot mājas cūkām svaigo zāli, zaļo masu, arī pagalmos pļauto zāli, termiski neapstrādātus kartupeļus, sevišķi, ja cūku novietne atrodas tuvu mežam vai ir iespējams, ka lauku, no kura pļauj zāli, ir apmeklējušas meža cūkas! Tāpat mājas cūkām nedrīkst izbarot virtuves atkritumus;
  • Neizmantot ārpus dzīvnieku novietnēm apģērbu un apavus, ar kuriem dodas kopt un barot dzīvniekus! Pēc cūku aprūpes noteikti jāmaina apģērbs, ar kuru dodas mājās, un jāmazgā rokas;
  • Neturēt cūkas āra aplokos, tās ir jātur slēgtās novietnēs, lai nepieļautu saskari ar meža dzīvniekiem;
  • Atgriežoties no sēņošanas, ogošanas vai meža apmeklējuma, jānomazgā apavi un drēbes, kā arī auto riepas vai velosipēda riteņus;

Tikai stingri ievērojot noteiktos biodrošības pasākumus, varēs pasargāt dzīvniekus no saslimšanas ar infekcijas slimībām un maksimāli samazināt infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā, norāda PVD.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+