×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

PVD saņem dusmīgas anonīmas vēstules. “Nokaus un apēdīs, neviens gailis pakaļ nedziedās.” (40)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir vērsies pie Latvijas Pašvaldību savienības ar aicinājumu ikvienai pašvaldībai iesaistīties putnu gripas profilakses pasākumos, informējot sava novada iedzīvotājus par biodrošības nozīmi savas saimniecības un līdz ar to arī pagasta, novada pasargāšanā no putnu gripas.

Vienlaikus, ņemot vērā to, ka mājputni ir sastopami teju katrā lauku sētā, turklāt ne visi saimnieki bijuši apzinīgi un putnus reģistrējuši Lauksaimniecības datu centrā, kā arī ir ļoti skeptiski par noteiktajiem mājputnu turēšanas ierobežojumiem, un sadarbību ar dienestu slimības uzliesmojuma gadījumā, PVD lūdz arī pašvaldības policijas atbalstu mājputnu turētāju informēšanā un līdzdalību kontrolē, pārliecinoties, ka aizlieguma periodā mājputni tiek turēti iekštelpās.

“Šajās dienās dienests ir saņēmis daudz dusmīgas anonīmas vēstules tieši no mazajiem putnu turētājiem, kurās tie saka, ka putnus nereģistrēs, iekšā neturēs, par slimību neziņos, nokaus un apēdīs, neviens gailis pakaļ nedziedās”, saka PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.

Tomēr PVD aicina ikvienu palūkoties tālāk par savu kūti, savu sētu. Ja putnu gripa skars kaut vismazāko saimniecību ar vienu, diviem mājputniem, visām kaimiņu saimniecībām un lielajiem putnkopības uzņēmumiem tuvāko 3 līdz 10 kilometru rādiusā tiks noteikti tirdzniecības ierobežojumi, turklāt Latvijai būs liegts putnkopības produktu eksports uz vairākām pasaules valstīm.

PVD aicina pašvaldības policiju, gadījumos, kad mājputni tiek turēti neatbilstošos apstākļos, izskaidrot putnu īpašniekiem mājputnu turēšanas nosacījumus, kā arī informēt par sekām to neievērošanas gadījumā. Gadījumos, kad mājputnu turētājs nevēlas sadarboties, PVD uzsāks administratīvo lietvedību un bezatbildīgos mājputnu turētājus sauks pie atbildības. Arī piemērojot naudas sodus, kas par mājputnu turēšanas prasību neievērošanu ir no 7 līdz pat 350 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Vienvārdsakot ir izdarīts viss lai mazās saimniecības iznīcinātu ! No kurienes ir info par putnu gripu? Kas to izdomāja? Kur ir pierādījumi? Viena tante miljonāre Polijā teica un pārējie skrien pakaļ. Vienkārši lobijs. Izdomāts kā novājināt privātās saimniecībās putnus tā lai tie nespētu dēt un vairoties! Lai uz lieldienām cilvēki pirktu olas rimi un maksimā nevis no tantiņas kura pārdos ekoloģiskas olas. Lai netirgo cāļus un perējamās olas, jo jūnijā izšķīlies putniņš vairs nebūs ne izdevīgs saimniekam, ne dzīvotspējīgs, jo nespēs attīstīties lai pilnvērtīgi pārdzīvotu nākamo ziemu.

 2. DVP(darīsim visu pareizi)nevisPVD Postīsim un Visus Drāzīsim Atbildēt

  Interesanti, parādiet kaut vienu faktu, ka putnu gripa vai ĀCM būtu privātā viensētā!!!
  Visi mēsli sākas tikai no lielfermām!!! Ja tiešām gribam no slimībām tikt vaļā, tad lielfermas jālikvidē ne tikai Latvijā, bet arī ES valstīs, Ķīnā, ASV u.t.t.!!!!!

 3. PVD ir kļuvis par repserīvo kontori, kā Ivana Bargā laikā melnā sotņa! PVD vajadzētu nevis sodīt zemniekus. bet gan palīdzēt, lai novērstu saslimšanu, nevis likt sodus, bet gan palīdzēt ievērot biodrošību. Visur pasaulē PVD dienesti palīdz zemniekiem pāravrēt un mazināt saslimšanas riskus Latvijas PVD sapērk par piešķirto naudu slimību apkarošanai no ES nevis dezinfekcijas līdzekļus, dezopaklājus, ko izsniegt saimniecībām, bet gan krutos džipus un tagad braukā apkārt un liek sodus!! To PVD ar Balodi priekšgalā vispaŗ likvidēt un radīt jaunu iestādi, kura sniegs palīdzību zemniekiem!

 4. Vai PVD ir arī kāds gudrāks par Balodi, kurš saprastu, ka PVD uzdevums nav kontrolēt un sodīt – rezultāts cūkas un putni aiziet pagrīdē, netiek reģistrēti un tiek slēpti…
  PVD jāpalīdz lauksaimniekiem, arī dažu vistu turētājiem, izvairīties no saslimšanas gadījumiem, nevis jāķer un jāsoda.
  Eiropas dienvidu valstīs putnu gripa ir katru pavasari, bet ir arī mazie ražotāji, kuriem ar īpašiem nosacījumiem ir atļauts putnus turēt āra aplokos
  Vai latvijas dažu vistu turētāji ir tik bagāti, ka var putnus turēt kūtī, barot ar kombikormu un rīt ķīmikālijas, jo bioloģiskla ola bez saules nesanāk!
  Kad Balodis un Dūklavs tiks padzīti un viņu vietā nāks loģiski domājoši cilvēki, nevis truli bezsmadzeņu radījumi kuri par jebkuru cenu ir gatavi izpildīt visneloģiskāko EK rekomendāciju vai ieteikumu, kurš citām valstīm nav obligāti izpidāms dokuments

 5. pareizi viņi saka,ja es dzīvotu laukos un kāds tuvotos manam īpašumam,šautu bez brīdinājuma,nav ko vazāties no sētas uz sētu.Liekēži,izdomā visādas blēņas lai reģistrētu un izsūktu naudu,liekēži,blēži!!!!

 6. Lasu un lasu un nevienā pašā rakstu galā vai intervijā ar PVD pārstāvjiem neviens nav pateicis, kā mzo saimniecību mājputnu turēšana zem jumta varētu palīdzēt lielajām saimniecībām izveirīties no šīs slimības!

  Tas kas ir izskanējis – šo slimību pārnēsā gājputni – tie lido pāri kā lielām tā mazām saimniecībām. Slimība izplatās ar gājputnu izkārnījumiem – tie var būt it visur uz zemes, zālē, kokos….. Mazo saimniecību mājputni pie lielo saimniecību mājputniem ciemos neiet (vai varbūt iet?) – tātad tieša kontakta nav.

 7. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 8. Kā piereģistrēsi LDC vienīgo vistu, tā būs katru gadu jāmaksā par viņu nodoklis kā par ziloni…

 9. un ka tad zvirbuliem un citiem maziem putniem,tie jau caur caurumiem mierigi ielidis,tad jau uzreiz japienem likums un visus majputnus bunkuros ieksa,vini tur vispar ar galvu draudzejas,jeb ar citu vietu

 10. Pareizi ļaudis saka! Atbildēt

  Atkal sodi? Atkal mākat tikai pieņemt represīvas metodes? Ko PVD, esiet darījuši, lai izskaustu tās pašas parastās (infekciozie bonhīti) putnu slimības, kuras sen plosās pa Latviju, Lietuvu, Poliju un kuras ar mājputnu pirkšanu, pārdošanu pārceļo no vienas saimniecības uz otru? Ne jūs, ne vetārsti nemākat neko sakarīgu ne pateikt, ne izdarīt. Tikai cilvēkus sodīt, baidīt. Kam vajadzīga tāda debīla reģistrācija tantiņai ar piecām vistām? – lai atkal kādu nodokli vai sodu uzkrautu? Katrs normāls saimnieks, kuram ir mājputni rūpējas par tiem un arī tur atbilstošos apstākļos. Un nevajag baidīt arī ar policiju – arī policija bez sankcijas neviena īpašumā ieiet nedrīkst. Un tantiņa ar 5 vistām nav nekāds narkobarons, kuru gribēs kratīt un ņemt orderi.

 11. vai nevaretu kadus bacilus ielaist saima lai varetu vinus izkaut

 12. ta ir karteja propaganda likvidet cukas tagad vistas lai tikai varetu ievest no jobenajas eiropas

 13. saimniekiem jāsēž kūtī. Šis tiešām saucas: visu iznīcināt. lotgoļi……………….

 14. Kaimiņvalstīs arī liegumi???Vai tikai kārtējo reizi mums???

 15. Tos mērus ievazā ar gaļu ievešanu no visas pasaules: rietumeiropas, dienvideiropas, Brazīlijas un sazin no kurienes ar fūrēm…
  Ražotu savās mājās pietiekamā daudzumā – nekādu mēru nebūtu !!!

 16. Un jā,kuram ir mājputni.Nekādā gadījumā neļaujiet sava īpašuma robežas pārkāpt nekādiem pārbaudītājiem.viņi rīkojas pretlikumīgi ierasdamies veikt it kā kaut kādas pārbaudes.Tieši tas pats,ja ierodas kāds no pagasta pārbaudīt.Cūku,putnu vai vēl sazin kādas sērgas laikā jebkāda staigāšana no vienas vietas uz otru,tā inficējot citus īpašumus,nav pieļaujama.Esiet katrs pats savas sētas saimnieks,kā jābūt brīvā valstī un nebaidieties ne no kā,lai baidās tie,kuri cenšas visu iznīcināt.

 17. Neminēšu novadu , bet ,kad mūsu saimniecībā saslima zirgs un saucām vietējo vetārstu – viņš neatrada laiku ,lai atbrauktu .Bet attālums 15 km. Sameklējām 100 km. attālumā vetārstu. Lielākā daļa ārstu nevēlas pirkstu pakustināt, un arī tagad neviens nebrauks pa mazajām lauku saimniecībām. Mērķis iznīcināt lielās. Un pareizi jau te rakstīja – svešiniekus nelaist tuvumā – kur garantija ,ka neievazā to sērgu .

 18. Mūžīgie un ja nu atnāks gripa.Un ja nu atnāks bakas vai mēris?Varbūt jānodedzina laicīgi pvd,lai neaplipina citus?Mazums,ja nu atnāk tomēr.Viss beigsies ar to,ka slēps mājlopus kā kara,un padomju laikos,lai valdība nenorij,un kam klāt netiek,lai neliek iznīcināt.

 19. ak dievs kā apspiež ļautiņus,pavasarī turēt kūtī mājputnus tie taču nedēs lai viņus arī barotu saulīti vajag putniem ,bet kā ar pīlēm baseinu rakt kūtī viņas bez ūdens nevar, nu muļķigi sadomāts par mākslīgi sataisītu slimību pie mums viņas nav un nebūs,tāpat kā cūku mēris izgudrots lai iznīcinātu zemnieku saimniecības tagad putnkopju saimniecības un arī parastus lauku cilvēciņus lai nebūtu ko ēst tā jau nabadzīgiem cilvēciņiem

 20. Kurš nāks manā sētā,tam prasīšu garantijas,ka viņš nav šīs sērgas pārnēsātājs.Vai domājat,ka ļaušu jums kā inficētām mušām lidināties pa savu pagalmu un kūti? Pietiek,ka ĀCM izvazājāt pa visu Latviju !
  ———-
  Kur likāt tos 13 miljonus no valsts (mūsu! ) kabatas,ka ĀCM nav ierobežots?

 21. Vai līdzīgi noteikumi ir spēkā vēl kādā citā valstī?

  • Aizliegts pārveidot dējējvistu izskatu. Ja nav iespējams uzlabot turēšanas apstākļus saskaņā ar šo noteikumu 11.punktu, novēršot apspalvojuma izknābšanu un kanibālismu, cāļiem līdz 10 dienu vecumam atļauts veikt knābju korekciju. Šo neārstniecisko operāciju cāļiem veic praktizējoša veterinārārsta apmācīts darbinieks.

 22. Gan jau atradīsies kāds vella kalps , kas pulveri ar slimības baciļiem vietām pakaisīs, lai iebiedētu cilvēkus un iznīcinātu lauksaimniecības nozares vienu pēc otras.

 23. PVD — SAKIET JAU LAIKUS MKAS NAAKAMIS PAT EPIDEJMIJ BUUS ,,KAM? GOVIM ZIRGIEM KAZAM PELEEM ,ZURKAAM ??? LAI VAR LAIKUS SAGATAVOTIES……

 24. KA TAD JUS TO PUTNU GRIPU IEROBEZOSIET,LAI VINA LIDZ MANAI SETAI NENONAKTU?Tas jau nozime, ja manas setas tuvuma bus kritis kaut viens gajputns ar so slimibu,tad ari maniem putniem beigas, jo peles lozna visur. Tas ir tirais murgs.

 25. vispirms jāsalabo ceļi, lai tur kādi pvd varētu piekļūt, ceļu garantijas galvotājs ŠLOSERS jau rosās EMIRĀTOS

  • Par tiem ceļiem,ka PVD nepiebrauks.Paskataties,kādas masinas sapirkuši,par cūku naudu.Pat rakstīts tika par to.Bet par vistām,lidos ar lidmašinām.

 26. Bauskas pusē putni kā staigāja,tā staigā pa āru,neviens nekādus noteikumus neņem galvā.

  • Тебе наверно лень курочек для себя держать и ты ходиш по Баускому новаду и заглядываеш в чужие дворы

 27. Naivais, PVD jau neinteresē tava saimniecība, bet slimība! Lūk, ja kāda vista saslims, tad par to viņi nes atbildību un galvu mazgās gan ZM, gan ES. Tāpēc arī viņi visi tā uztraucas. Ne cūku mēris, ne putnu gripa nav bīstama cilvēkiem un lai kādus biopasākumus arī neieviestu, katru žagatu vai bezdelīgu jau no lauku sētas neizdzīsi. Nevajag saturēt milzīgas fermas un tad vaimanāt, ja uzbrūk sērga. Pašiem jādomā ar galvu, cik cūku vai cik putnu turēt. Daudz lopu vai putnu fermā nozīmē ne tikai lielākus ienākumus, bet sērgas gadījumā arī LIELĀKUS ZAUDēJUMUS! To vienmēr ir jāpatura prātā.

  • Nu vot lai jums tur tiem PVD arī mazgā galvas. Vienkārši nazgājaties savā starpā rijat maximas olas , bet liekat pensionārus mierā! Tantiņām vasarā tā ir vienīgā iespēja papildināt savu budžetu.

 28. Vai tad putni atgriežās tik vēlu līdz jūnijam?

 29. ziniet ko, PVD, ejiet dēt.. Īrijā mājlopi, vistas pa āru dzīvojas. aizbrauciet paskatīties, ja neticiet!

  • pilnigi piekritu,,, ka Irija bez izmainam, kaut gan bija rakstits, ka pile ar putnu gripu atrasta beigta, bet tas nekas-dzive turpinas bez uztraukumiem 🙂

 30. Ja kādam vajag, savāciet vecās vistas, ne jūs spējat ierobežot cūku mēri, ne jūs spēsiet ierobežot putnu gripu. Vienīgais par ko var uzsist jums uz pleca, ierobežojāt mazo saimniecību preču apriti, tagad visu ēdam ar Ē vielām pārpildītu svežemju pārtiku, kur garnējumam milti ar kārtīgu raundapa devu. Pie saviem sasniegumiem pieskaitiet vēl izdzītos Latvijas iedzīvotājus.

 31. Ar labiem nodomiem ir bruģēts ceļš uz elli. Līdz šim ir bijuši paziņojumi par putnu gripu un nepieciešamību nokaut putnus lielajās fabrikās, kur vistas nekad netiek ārā un nenonāk saskarē ar savvaļas putniem. Tas pat ar cūku turēšanas noteikumiem-ir stingri aizliegts tās turēt āra aplokos, barot ar zaļbarību un ēdiena atlikumiem utt., bet realitātē šoziem likvidēja divu lielu fermu dzīvniekus, kuri diez vai ir tikuši turēti ārā un baroti ar biešu un kāpostu lapām, vārītiem kartupeļiem, kā to pierasts darīt laukos.
  Es neredzu likumsakarību starp šo noteikumu pārkāpumiem un lielfermu dzīvnieku saslimšanām ar sērgām. Toties nevajadzīgi ierobežojumi privātajiem pa gabalu ož ar vāji slēptu vēlēšanos iznīdēt piemājas saimniecības. Uz 1.jūniju, kad vistas drīkstēs izlaist ārā, jābūt jau cāļiem izperētiem, un kādi tie būs, ja vista netiek saulē un nedabū zāli u.c. vielas no dabas? Un vēl-ja aprīļa beigas un maijs būs karsti, tad ziemas apstākļiem celtās kūtīs putni patiesi sāks slimot un krist-viņiem būs slikti…

Draugiem Facebook Twitter Google+