×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

PVD vadītājs: Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā ir cilvēki, kas par to neko nezina

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Viens no grūtākajiem uzdevumiem šobrīd ir sabiedrības informēšana, intervijā telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Kaut arī kopš Āfrikas cūku mēra atklāšanas šis temats ir bijis mediju uzmanības lokā un lielākā daļa sabiedrības par to zina, konkrētajā zonā ir daudz cilvēku, kas dzīvo citā informatīvajā telpā, skaidroja Balodis, piebilstot, ka ir arī tādi cilvēki, kas par Āfrikas cūku mēri vēl nezina.

Gan PVD inspektoru, gan pašvaldību uzdevums ir informēt cilvēkus par šo slimību un nepieciešamo rīcību, lai izvairītos no tās tālākas izplatības, sacīja PVD vadītājs.

Balodis izteica cerības, ka Āfrikas cūku mēra skarto teritoriju nebūs nepieciešams paplašināt.
Jau ziņots, ka Saeima 3.jūlijā apstiprināja valdības rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā.

Rīkojums paredz no 2.jūlija līdz 1.oktobrim izsludināt ārkārtējo situāciju Daugavpils novada Ambeļu pagastā,
Biķernieku pagastā, Demenes pagastā, Dubnas pagastā, Laucesas pagastā, Maļinovas pagastā, Naujenes pagastā, Salienas pagastā, Skrudalienas pagastā, Tabores pagastā, Vecsalienas pagastā, Višķu pagastā, Aglonas novadā, Krāslavas novadā, Dagdas novadā, Zilupes novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, Mākoņkalna pagastā, Pušas pagastā, Ludzas novada Brigu pagastā, Isnaudas pagastā, Istras pagastā, Nirzas pagastā, Ņukšu pagastā, Pildas pagastā, Rundēnu pagastā un Ciblas novadā.

Rīkojums paredz, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir atbildīgs par darbības koordināciju ārkārtējās situācijas laikā. PVD amatpersonām būs tiesības iekļūt privātā īpašumā, lai veiktu visus nepieciešamos mēra apkarošanas pasākumus.

Tāpat PVD noteiks dzīvnieku un to produktu izmantošanas un pārvietošanas kārtību, kā arī transportlīdzekļu kustības ierobežojumus un citus pasākumu Āfrikas cūku mēra ierobežošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+