×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

PVD vairs nemaksās par nomedītajām sieviešu kārtas mežacūkām (2)

Foto - Linda DombrovskaFoto - Linda Dombrovska

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ziņo, ka 5.decembris ir pēdājā dienā, kad mednieki varēs nodot pierādījumus par nomedītajām sieviešu kārtas mežacūkām, par katru dzīvnieku saņemot 50 eiro.

PVD, lai mērķtiecīgi, medījot sieviešu kārtas mežacūkas samazinātu mežacūku populāciju Latvijā, no šā gada 1.septembra atsāka maksāt medniekiem par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību. Līdz šim programmas ietvaros nomedītas 5300 sieviešu kārtas mežacūku. Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība.

Āfrikas cūku mēris diemžēl turpina izplatīties, un šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 1041 meža un 311 mājas cūkām. PVD aicina ikvienu, kurš mežā, grāvmalē vai kur citur pamana nobeigušos meža cūku, ziņot par to savai pašvaldībai, kas nodrošinās tās savākšanu.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks uzsver, ka mežacūku populācijas samazinājums ir viens no instrumentiem, lai mazinātu Āfrikas cūku mēra negatīvo ieteikmi. Jo mazāks mežacūku skaits, jo mazāk nāvējošais vīruss skar mežacūku populāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik pieklajigi skan- Sieviesu kartas mezacukas!

Draugiem Facebook Twitter Google+