Mobilā versija
+3.2°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
15. oktobris, 2014
Drukāt

PVO: Ebolas vīrusa upuru skaits pietuvojies 4500

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Pēc inficēšanās ar Ebolas vīrusu miruši gandrīz 4500 cilvēki, trešdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Līdz 12.oktobrim septiņās valstīs ar vīrusu bija inficējušies 8997 cilvēki, no kuriem 4493 miruši, liecina PVO dati.

Septiņas valstis, kurās konstatēta saslimšana ar Ebolas vīrusu, PVO sadalījusi divās grupās. Pirmajā ietilpst Gvineja, Libērija un Sjerraleone, kuras Ebolas uzliesmojums skāris vissmagāk, bet otrajā grupā – Nigērija, Senegāla, Spānija un ASV, kur inficēšanās gadījumu skaits ir neliels un tie ir izolēti gadījumi.

Vislielākais mirušo skaits ir Libērijā. Šajā valstī ar Ebolas vīrusu inficējušies 4249 cilvēki, no kuriem 2458 miruši. Sjerraleonē inficējušies 3252 cilvēki, no kuriem 1183 miruši, bet Gvinejā inficējušies 1472 cilvēki, no kuriem miruši 843.

Tostarp daudz mirušo ir starp medicīnas darbiniekiem, kuri cīnās pret Ebolas vīrusa epidēmiju. Libērijā no nāvējošā vīrusa miruši 96 medicīnas darbinieki, Sjerraleonē 95, bet Gvinejā – 40.

Nigērijā konstatēti 20 inficēšanās gadījumi, no kuriem astoņi beigušies letāli. Ja līdz 20.oktobrim situācija nemainīsies, PVO pasludinās valsti par brīvu no Ebolas vīrusa. Arī Senegālā līdz šim konstatēts tikai viens saslimšanas gadījums.

Tikmēr ASV ar Ebolas vīrusu saslimuši divi cilvēki, no kuriem viens miris, bet Spānijā – konstatēts viens inficēšanās gadījums. Ebolas vīruss skāris arī Kongo Demokrātisko Republiku, kur inficējies 71 cilvēks, no kuriem 43 miruši. Bet tas atzīts par atsevišķu, ar pārējām valstīm nesaistītu Ebolas epidēmijas uzliesmojumu.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+