×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

“Quadro Nuevo” aizrautība romantiķiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā atgriežas izcilais pasaules un džeza mūzikas kvartets no Vācijas – “Quadro Nuevo”, lai 11. un 12. februārī priecētu divos koncertos Jelgavā un Rīgā. Kvarteta uzstāšanās uzrunās dzīvespriecīgos romantiķus – džeza, tango, flamenko un itāļu melodiju cienītājus.

Kāds “Quadro Nuevo” fans teicis: “Nekāda drūmuma, nekādas depresijas – vienīgi tādas melodijas, ko ir patīkami svilpot, bradājot pa peļķēm saulainā pavasara dienā!”

“Arabeskas, Balkānu svings, tango un improvizācijas no vecās Eiropas un Vidusjūras vieglums savijas pasakainā skaņu fabulās. Tās vēsta par klejotājiem, par pieredzi un satikšanos lielajā dzīves ceļojumā, par mazām nejaušībām un lieliem mirkļiem, par maigumu un mežonīgu temperamentu, kas dzimis austrumu un rietumu vēju plūsmās, starp plosošām ilgām un baudas piepildījumu – starp rūgto un saldo,” tā savu mūziku raksturo apvienības mūziķi: Mulo Francels (saksofons, klarnete, mandolīna, vibrafons), Evelīna Hubera (arfa), Andreass Hinterzēers (akordeons, vibrandoneons, klavieres), D. D. Lovka (bass un sitaminstrumenti).

“Quadro Nuevo” koncertē kopš 1996. gada, pirmā mūziķu tikšanās pavisam prozaiski notikusi autostāvvietā netālu no Zalcburgas. Šobrīd kvarteta mūziķi snieguši vairāk nekā 3000 koncertu Sidnejā, Monreālā, Otavā, Kualalumpurā, Stambulā, Ņujorkā, Mehiko un Singapūrā, kā arī viscaur Eiropā no Alpiem līdz Portu, no Dānijas pāri Balkāniem līdz Ukrainai.

Vienmēr būdams ceļā, instrumentālās mūzikas kvartets attīstījis pats savu skaņas poēzijas valodu, kas sniedzas ārpus izplatītiem žanru plauktiņiem. Tās sastāvdaļas ir kaismīga mīlestība uz instrumentu un milzīgs spēlēs prieks. Kvarteta noslēpums ir aizrautība – reti izdodas piedzīvot, ka mūzika ar tādu spriegumu, spilgtumu un iejušanās spēju tiek pieņemta citās kultūrās.

“Quadro Nuevo” uzstāšanās vietas ir tikpat dažādas kā viņu mūzikas saknes – viņi muzicē ne tikai koncertzālēs un festivālos. Gluži kā no mūzikas atkarīgie viņi pat mēdz uzstāties kā ielu muzikanti dienvidu pilsētās, viņi koncertē džeza klubos un, protams, Ņujorkas Kārnegī zālē.

Kvarteta izdotie albumi ieguvuši Vācijas Džeza balvu (“Deutsches Jazz Award”), kā ari Eiropas “Phonopreis Impala” Parīzē (2005), bet 2010. un 2011. gadā viņi saņēma prestižo “Echo Jazz” par labāko uzstāšanos. Kopš aizvadītā gada ansamblis intensīvi pievērsies tango mūzikai.

Varbūt noder

Koncerti:

11. II 19.00 Jelgavas kultūras namā (EUR 5 – 17)

12. II 19.00 koncertzālē “Rīga” (EUR 20 – 50)

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+