×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

“R.E.M.” ģitārists atklāj grupas izjukšanas iemeslu

Foto - LetaFoto - Leta

Amerikāņu rokgrupas “R.E.M.” ģitārists Pīters Baks jaunā intervijā atklājis iemeslu, kāpēc populārā grupa izjuka, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Grupa par izjukšanu paziņoja 2011. gadā.

Baks sacīja, ka tolaik esot izveidojis piecas lappuses garu sarakstu ar iemesliem, kāpēc vairs negrib būt grupā. “Tur bija viss, izņemot dziesmu sacerēšanu, spēlēšanu un ierakstīšanu. Galvenie iemesli bija nauda, politika, vajadzība tikties ar jauniem cilvēkiem visu diennakti, nespēja pieņemt pašam savus lēmumus,” viņš atklāja intervijā mūzikas žurnālam “Rolling Stone”.

Lēmums izbeigt grupas darbību esot pieņemts 2011.gadā, kad grupas dalībnieki Baks, Maikls Staips un Maiks Mills ierakstīja albumu “Collapse Into Now”. Solists Staips esot pateicis, ka viņam nepieciešams garš pārtraukums.

“Bet ja nu tas būtu uz mūžu?” teica Baks. “Maikls palūkojās uz Maiku, un Maiks teica, ka tas izklausoties labi. Tā mēs izlēmām.”

Neilgi pēc grupas izjukšanas Staips intervijā laikrakstam “The Guardian” atteicās nosaukt, kurš mūziķis bija grupas izjukšanas iniciators. “Es nedomāju, ka tas ir svarīgi. Nevienam tas nav jāzina,” viņš uzsvēra.

Taču Baks norāda, ka grupas dalībnieki joprojām strādājot kopā. “Grupa it kā izjuka, bet patiesībā tā nemaz nav. Mēs tikai neierakstām mūziku un nekoncertējam,” skaidro ģitārists. “Mums ir izdevniecība. Mums pieder studijas “Warner Bros” izdoto albumu oriģināli. Mums pieder ēkas. Mēs esam īpašnieki noliktavai ar ierakstiem un citām lietām, ko nekad pat neesmu redzējis.”

Baks arī ieteica faniem negaidīt “R.E.M.” albumus ar iepriekš neizdotām dziesmām. “Mēs droši vien varētu salikt albumu no dziesmām, ko uzskatījām par pārāk viduvējām, lai iekļautu iepriekšējos ierakstos. Bet kāpēc lai mēs to darītu?” viņš jautā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+