×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Racionāla garderobe bērnam

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vecāki, kam ikdiena paiet kā vāveres ritenī – mājas, bērnudārzs, darbs, augstu vērtē racionālu mazuļu apģērbu, kas ir ātri uzvelkams, pietiekami ērts un ziemā – arī silts.

 

Apģērbu iegādājoties, pats svarīgākais, vai tas atvasei neapgrūtina kustības, un lai lielākie bērni jau paši spētu drēbes uzvilkt un novilkt.

Nākamais kritērijs – materiāls, no kā izgatavots, un priekšroka ir dabiskajiem, kokvilnai vai vilnai tagad ziemā, lai nevajadzētu svīst.

Rūpējoties par drošību, virsjakas, kombinezonus un pat apavus ieteicams iegādāties ar  atstarotājiem. Toties var iztikt bez liekām detaļām – dažādiem spīguļiem un citiem dekoriem, jo to pašu efektu dod audumā rūpnieciski iestrādātie zīmējumi.

Lūk, arī bērnu ģērbšanas stila pieredze, ko uzkrājusi divu dēlu – Frederika un Aleksandra mamma Signe Alksnīte!

 

mode_0429Arī ikdienas džemperīšiem nepieciešams kāds krāsains akcents, piemēram, šīs sarkanās svītras. Tā ir pietiekami koša un enerģiska krāsa, kas labi piestāv zēnu garderobei. Arī siluets ir pietiekami vienkāršs, lai puika bērnudārzā pats pēc vajadzības to uzvilktu un novilktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mode_0602x

Mazuļiem ideāli ir kombinezoni, turklāt variants ir ekonomisks, jo tos var iegādāties arī nedaudz lielākus. Ja ir par garu, piedurkņu galus nedaudz uzloka. Apģērbs ir drošs un zēnu sargā, lai tas nenosmērētos un nesasaldētos, ja gadās ievelties sniegā. Ļoti atbilstoša ir ziemas cepurīte ar oderi no mīkstas ādiņas. Tai ir nolokāmas malas, ko pēc vajadzības sasien zem zoda. Aleksandram, kā jau lielākajam, pietiek ar oderētu vējjaku. Šajā apģērbā pret vēju aizsargā piedurknēs un apakšmalā iestrādātā gumija, arī kapuce. Jaka izraudzīta patīkami gaiši zaļā tonī, jo mamma uzskata – puikām nevajag staigāt tumšās drēbēs. Adītā cepure arī labi pieguļ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mode_0356Interesants risinājums svētkiem ir baltie krekliņi, kuriem kā aplikācija uzdrukāta kaklasaite. Arī drošs, jo aiz kaklasaites bērni skrienot var aizķerties. Taču svinīgais iespaids ir panākts!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mode_0381

Dažas mammas uzskata, ka sintētiskie apģērbi ilgāk valkājas. Signe kokvilnas krekliņu mūžu pagarina, mazgājot saudzīgā režīmā. Tādus ērti uzvilkt pāri galvai un ziemā var valkāt zem džemperiem. Nav lieku, nevajadzīgu rotājumu, toties dzīvespriecīgu efektu dod gaišās, košās krāsas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mode_0455Signe iesaka mazuļiem arī pašu adījumus. Frederikam ir silts vilnas džemperis ar latviskiem rakstiem. Rāvējslēdzējs atvieglo ikdienas ģērbšanos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+