×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

Rāda latviešu tautas tērpu krāšņumu (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ar pasākumu “Senās klēts godi” nosvinēta tautas tērpu centra “Senā klēts” 25 gadu jubileja.

Notika gājiens tautas tērpos uz Latvijas Nacionālo bibliotēku un svinības bibliotēkā. Šo 25 gadu laikā tautas tērpu centrs ir uzkrājis lielu pieredzi latviešu tautas tērpu darināšanā, ir paveicis apjomīgu darbu tautas tērpa izpētē un popularizēšanā, kā arī Latvijas tēla veidošanā ārpus valsts robežām. Daudzu gadu garumā, apzinot kultūrvēsturisko mantojumu, pētot tautas tērpus un atdarinot tos, “Senā klēts” ir izveidojusi vairāk nekā 70 latviešu tautas tērpu kolekciju. Gājiena dalībnieki bija tērpušies mantotos, pašu sarūpētos vai “Senajā klētī” darinātos tautas tērpos, lai parādītu latviešu tautas tērpu daudzveidību un krāšņumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Slavenais gaišreģis Eižens Finks atgādina un saka – Nacionālu valsti Latviju mēs likumīgi atjaunosim izpildot 1996.g. Likumu ;PAR LATVIJAS DEOKUPĀCIJU-, kad krievi un žīdi atstās Latviju un latviešiem atdos visu sazagto…(fan_flag) :)) (sun) ..īpašs sveiciens Ivanam /Jonim/ Urbaniķim !

  2. Bārtas tautas tērps prezentē visu Latviju? Tas ir viss ko var parādīt?

  3. Tautas tērpu nēsāt nav šovu vadīt, Sipeniecei matu pinkas visas pa gaisu, pie tautas tērpa tas nepiedienas, to nu gan viņai ir jāzin!

Draugiem Facebook Twitter Google+