Rada projektu “pavārgrāmatu”
 0

Oktobrī dienasgaismu pieredzēja īpaša “pavārgrāmata”, kurā nav ne vārda par ēstgatavošanu, jo nevienu recepti, kā izvārīt zupu, tur neatradīsiet. Tomēr, ja vēlaties organizēt jauniešu apmaiņu, iniciatīvu vai vienkārši smelties iedvesmu projektu kūrēšanā, šai lasāmvielai noteikti jābūt iegūstamo lietu sarakstā.


Reklāma
Reklāma

 

RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

“Projektu vadības virtuve” ir 50 lapaspušu bieza grāmata, kur lasītājam radošā veidā pasniegta informācija par to, kas ir projekts, kā radīt un attīstīt idejas, strādāt komandā un risināt konfliktus. Savu padomu neliegs arī pieredzējuši projektu vadītāji. Tāpat tur atradīsiet iedvesmu sponsoru meklēšanā, laika un budžeta plānošanā, kā arī “enerdžaizerus” jeb spēles, kas mundru padarīs jebkuru krēslā snaudošo.

Grāmata ir vizuāli baudāma, jo noformējumā izmantotas košas krāsas un nav arī iztikts bez kādas zemenes putukrējumā un marmelādes, kā jau pavārgrāmatai pieklājas. “Informācijas mūsdienās ir ļoti daudz, tādēļ jāstrādā uz visām maņām. Protams, teksts ir grāmatas svarīgākā sastāvdaļa, taču arī vizuālajam noformējumam jāpievērš uzmanība, lai lasītājs gribētu tajā ielūkoties. Turklāt ēdiena gatavošana ir viens no lieliskākajiem veidiem, ar ko salīdzināt projekta veidošanu, – viss sākas no idejas un pēc tam tiek kopā vāktas vajadzīgās sastāvdaļas, lai taptu galarezultāts. Ar grāmatas palīdzību vēlējāmies vēstīt, ka ikviens jaunietis var realizēt projektu,” atklāj viena no idejas autorēm un biedrības “Radošu efektu darbnīca” valdes locekle Santa Krastiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pavārgrāmata” ir kā apkopojums metodēm un teorijām, kas tika izmantotas biedrības “Radošu efektu darbnīca” rīkotajās apmācībās “From bored to inspired” (“No garlaikota līdz iedvesmotam”), kuras ilga vairāk nekā sešus mēnešus.

“Mērķis bija paaugstināt jauniešu zināšanas par projektu veidošanu no idejas izstrādes līdz realizācijai, lai gūtās prasmes noderētu ne tikai projektu vadībā, bet realizējot dažādas iniciatīvas, iesaistoties darba tirgū,” skaidro Santa.

“From bored to inspired” ietvaros Latvijas jaunieši apguva projekta iz-strādi un realizāciju, lietvedību, grāmatvedību, komandas darbu, foto un video izmantošanu publicitātes gūšanai – tās bija neformālās izglītības apmācības.

Projektā kā apmācītāji bija biedrības “Radošu efektu darbnīcas” cilvēki, kas ir dažādu jomu eksperti. Nodarbību laikā dalībnieki nāca klajā ar idejām, speciālisti tās vērtēja un pievērsa uzmanību kritiskajiem punktiem, ko vajadzētu attīstīt labāk. Pēc apmācībām vairāki dalībnieki iesaistījās “Radošu efektu darbnīcas” darbā, kamēr pārējie iesaistījās citos projektos vai atrada sevi biznesa vidē.

Santa ir priecīga, ka projekta laikā arī organizācijas biedriem un pietuvinātām personām bija iespēja sevi izmēģināt jaunā ampluā – būt apmācītājam. Piemēram, cilvēks, kas ikdienā darbojas ar lietvedības vai grāmatvedības lietām, varēja izmēģināt prasmes savas zināšanas nodot jauniešiem.

Projekts “From bored to inspired” tika rīkots ar Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IVA pārrobežu sadarbības pro-grammas 2007. – 2013. gadam projekta “Youth Space” atbalstu.

Reklāma
Reklāma