×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Radi mācību līdzekļus pats!

Lai radītu interesi eksaktās zinātnes apgūt aizraujošā un saprotamā veidā, Rīgas skolēni kopā ar skolotājiem tiek aicināti piedalīties konkursā “Radi mācību līdzekļus pats”, veidojot jaunus mācību materiālus četros mācību priekšmetos – matemātikā, fizikā, ķīmijā un bioloģijā.


 

Konkursa noslēgumā visi radītie mācību līdzekļi tiks apkopoti un turpmāk tos varēs izmantot mācību vielas apguvē visās Latvijas skolās.

Konkursā aicināti piedalīties 10. – 12. klašu skolēni no visām Rīgas skolām. Lai piedalītos konkursā, vismaz 15 vidusskolēniem kopā ar skolotāju jāsagatavo līdz 2,5 minūtēm garš video mācību materiāls, kuru var izmantot minētajos mācību priekšmetos mācību vielas interaktīvai apguvei vidusskolā. Videomateriāli un īss apraksts par konkursam pieteikto darbu jāiesūta līdz 12. novembrim pa e-pastu ERAFkabineti@gmail.com, par to informējot konkursa organizētājus, Twitter.com ierakstot @ERAFkabineti vai #ERAFkabineti.

Visi konkursam pieteiktie video mācību materiāli, kas atbildīs konkursa nolikumam, 12. novembrī tiks ievietoti draugiem.lv projekta “ERAF dabaszinību kabineti” lapā. Uzvarētāji tiks noteikti pēc balsojuma un žūrijas vērtējuma apkopojuma.

Balsot par video mācību materiāliem varēs ikviens draugiem.lv lietotājs lapā www.draugiem.lv/ERAFkabineti no 12. līdz 26. novembrim. Konkursa uzvarētājus paziņos 28. novembrī. Balvu fondā ir jaunākās informācijas tehnoloģiju iekārtas, ko skolēni varēs izmantot mācību procesā, ekskursija uz zinātnes centru “AHHAA” Igaunijā, kā arī pārsteiguma balvas.

Konkursu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ERAF projekta “Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās” ietvaros. Konkursa nolikums pie-
ejams interneta vietnē www.e-skola.lv.

Departamenta pārstāve Indra Vilde teica, ka konkurss skolēniem izsludināts tāpēc, ka skolēni bieži vien māk labāk apieties ar jaunākajām tehnoloģijām nekā pieaugušie. “Ideja par šo konkursu radās mums pašiem. Nezinām, vai esam novatori, aicinot skolēnus izstrādāt mācību materiālus, vai arī kaut kur pasaulē tāda pieredze jau ir,” viņa sacīja.

 

Uzziņa

ERAF projekta “Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās” ietvaros līdz šā gada beigām tiks labiekārtoti 277 dabaszinātņu kabineti Rīgas skolās. Kopējais projekta budžets ir vairāk nekā 8,5 miljoni latu, no kuriem 5,9 miljonus sedz Eiropas reģionālās attīstības fonds, bet 2,6 miljoni latu projektam piešķīrusi Rīgas dome. Vidēji katrai skolai četru kabinetu un tajos esošo laboratoriju labiekārtošanai un aprīkojuma nodrošināšanai iztērēts vairāk nekā 
100 000 latu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+