×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Radio: Iespaidīgais LMT un “Lattelecom” apvienošanas darījums ieinteresējis KNAB

LETALETA

Latvijas valstij daļēji piederošo telekomunikācijas uzņēmumu – “Lattelecom” un “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) – plānotā apvienošana ieinteresējusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), kas iespaidīgajā darījumā saskatot iespējamus riskus, ziņo Latvijas Radio.

 

Vēlmi ciešāk integrēt abus telekomunikāciju uzņēmumus premjeram un ekonomikas ministram izteica “Lattelecom”, un Privatizācijas aģentūra par to sagatavoja informatīvā ziņojuma projektu. Šis ierobežotas pieejamības dokumenta projekts nosūtīts saskaņošanai ministrijām, un šajā brīdī par iespējamo iespaidīgo apvienošanas darījumu interesi izrādījis KNAB.

Tieslietu ministrijā Latvijas Radio oficiāli apstiprināja, ka KNAB iniciētā sanāksmē ar ministriju valsts sekretāriem pārrunāti iespējamie iespaidīgā darījuma riski. KNAB interesi par vērienīgo darījumu apliecina arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce. Viņš norādīja, ka KNAB priekšnieka vietniece uzaicinājusi viņu uz tikšanos, lai pārrunātu abu uzņēmumu ciešāku integrāciju. “Tā vairāk bija preventīva saruna, mēģinot noskaidrot – ir vai nav iespējami kādi korupcijas riski šajā gadījumā. Es nevaru raksturot to kā bažas,” sacīja Pūce.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ar preses sekretāres starpniecību Latvijas Radio paziņoja, ka ceturtdien komentāru nesniegs. Saskaņā ar neoficiālu informāciju, kas ir Latvijas Radio rīcībā, – KNAB aizdomas raisījusi straujā apvienošanās ieceres virzība. Tas savukārt radīja aizdomas par necaurspīdīgu un sasteigtu valsts aktīvu atsavināšanu. 

Šobrīd visu iesaistīto ministriju atzinumi par informatīvo ziņojumu ir saņemti, un tagad ziņojuma projektu pārstrādā. Līdz tā skatīšanai valdībā iecerētas vairākas tikšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+