×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

Radio kā ziedotāju dāvana. Saruna ar Rīgas arhidiecēzes arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču (11)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Šā radio izveidei un darbībai divu gadu laikā saziedoti 480 tūkstoši eiro, ko atvēlējuši “Radio Marija” klausītāji daudzās pasaules valstīs. 1983. gadā Milānā izveidotais kristīgā radio tīkls sazarots jau 70 pasaules valstīs. Tā satura veidotāji visā pasaulē ir brīvprātīgie darbinieki, kuri piesakās un kļūst par raidījumu vadītājiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 7. decembrī apstiprināja grozījumus SIA “Radio Augšdaugava”, SIA QBS un SIA “Retro FM Liepāja” izsniegtajās apraides atļaujās, kas paredz radiopro­grammas nosaukuma maiņu pret “Radio Marija Latvija”. (Tas dzirdams FM frekvencēs Rīgā, Liepājā un Krāslavā.) Jaunās radiostacijas īpašnieks ir biedrība “Radio Marija Latvija”, kas šīs frekcences nopirka. Biedrības prezidents Mareks Gruškevics darījuma summu neatklāj, sakot, ka partneris vēlējies to paturēt komercnoslēpumā, vismaz līdz brīdim, kad biedrībai kā sabiedriskai organizācijai būs jāiesniedz pārskats Valsts ieņēmumu dienestam.

Mareks Gruškevics ir kādreizējais tautpartijietis, bijušais Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdnis, kurš tagad strādā Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldē. Viņš stāsta, ka biedrības prezidenta amatā kalpo kā brīvprātīgais un samaksu par to nesaņem. Preses konferencē uz jautājumu par radio budžetu M. Gruškevics atbildēja, ka mēneša tēriņi tiekot lēsti apmēram 6000 eiro. Vēlāk gan sarunā viņš atzina, ka tā bijusi stipri optimistiska prognoze. Biedrība “Radio Maria World Family”, kas rūpējas par kristīgā radio tīkla attīstību, apņēmusies finansiāli atbalstīt savu jaunāko ticības māsu – radio komandu Latvijā – vēl pusotru gadu, pēc tam radio nākotne būs atkarīga no Latvijas ziedotāju dāsnuma.

Pāvests Francisks ir teicis: “Tas, ka “Radio Marija” iekļaujas tik daudzas dažādas – atšķirīgu kultūru, valodu un tradīciju – vides, ir laba ziņa visiem. Tas parāda, ka tad, ja vienam ir drosme piedāvāt augsta līmeņa saturu no skaidra kristieša skatpunkta, var sagaidīt, ka šī iniciatīva tiks labi uzņemta, reizēm arī to vidū, kas saskarē ar evaņģēlisko vēsti nonāk pirmo reizi.”

Vai “Radio Marija Latvija” izmantos arī ārzemēs sagatavotus raidījumus? M. Gruškevics atbild, ka atbilstīgi licencei radio šogad jāievēro noteikumi – pro­grammā retranslēt var tikai līdz 10 procentiem no kopējā satura. Ir jau piedāvājumi no Lietuvas par raidījumiem lietuviešu diasporai Latvijā, tāpat no Sanktpēterburgas “Radio Marija” krievu valodā, kā arī no Ukrainas u. c.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kāpēc Radio Marija Latvija direktors aizliedza vadīt lūgšanas vienai brīvprātīgajai otrdienu rītos?

 2. Manai māsai Radio Marija Latvija aizliedza vadīt rožu kroni ēterā. Tas nav taisnīgi

 3. … kur tad ir tā saruna? es atrodu tikai īsu pārstāstu.

 4. Patiess prieks, ka Latvijai uz Ziemassvētkiem ir tik svētīga dāvana! Paldies Marekam, Mārim un visai komandai par paveikto.
  Lai Dieva svētība ar Jums arī turpmāk!

 5. kāpēc Radio Marija Latvija pārsvarā skan ārzemju mūzika (it kā pašu latviešu mūzikas trūktu)?

 6. Mūsdienu kuriozs: tūkstošiem gadu iztika bez radio, tagad
  pēkšņi ievajagās !
  Un TAUTPARTIJIETIS tūliņ lielais palīgs !

  • pirms tūkstošiem gadu radio neeksistēja un visam vienreiz ir pirmas sākums , tāpēc nevajag brīnīties, ka pēkšņi. Vai tad labāk klaus’ties krievu propogandu, nevis Sv;etos rakstus?

   • ja būtu uzmanīgi lasījis(usi), tur rakstīts: “iztika bez radio” !

    Ja varēja iztikt, tad tagad tas ir papildus LUKSUS rīks !
    Kuru saziedoja ne jau tie turīgākie . 🙂

   • gan krievu propaganda, gan “svētie” raksti ir
    vienlīdz kaitīgi smadzenēm …

Draugiem Facebook Twitter Google+