×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Radio koris šovakar koncertēs Bāzelē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Radio kora dziedātājas 14. maijā Bāzeles vēsturiskajā Casino koncerzālē piedalīsies ievērojamā obojista, komponista un diriģenta Heinca Holligera 75. dzimšanas dienai veltītajā jubilejas koncertā “Happy Birthday, Heinz Holliger!”, plašsaziņas līdzekļus informēja kora sabiedrisko attiecibu speciāliste Ilze Tormane.

Notikuma rīkotāji – orķestris “Sinfonieorchester Base” – un tā mākslinieciskais vadītājs Deniss Rasels Deiviss Latvijas Radio kora mākslinieces sadarbībai aicinājuši,lai kopā ar jubilāru atskaņotu viņa mūziku – 1966./67. gadā tapušo opusu “Siebengesang”. Vēl koncerta programmā arī Kloda Debisī un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi skaņdarbi.

Latvijas Radio kora sadarbība ar izcilo obojistu, komponistu un diriģentu Heincu Holligeru sākās jau 2006. gadā jaunās mūzikas festivālā “Time of Music” Vitasāri pilsētā Somijā. Maestro Latvijas Radio kori regulāri aicinājis kopā koncertēt arī turpmākajos gados – 2008. gadā Rīgā, Jaunās mūzikas festivālā “Arēna”, 2012.gadā prestižajā Zalcburgas festivālā ar Austrijas jaunās mūzikas kamerorķestri Contrechamp, kā arī 2013. gadā Parīzes koncertzālē “Cité de la musique” pasaulslavenā mūzikas un akustikas izpētes institūta IRCAM organizētajā jaunās mūzikas festivālā Agora kopā ar Ensemble Modern. Šogad plānotas vēl divas Latvijas Radio kora un meistara radošās tikšanās Šveicē: jūnijā Itingenas festivāla ietvaros un augustā – starptautiskajā Lucernas festivālā.

Heincs Holligers ir viens no nozīmīgākajiem 20. gadsimta otrās puses Eiropas avangarda mūzikas pārstāvjiem. Viņš ir gan interprets, gan komponists, kā arī diriģents, kuram īpaši labi padodas klasikas un mūsdienu mūzikas tulkojumi.

16. un 17. maijā Latvijas Radio koris pilnā sastāvā uzstāsies festivālā Vlaanderen-Mechelen TENSO DAYS Beļģijas pilsētā Mehelenā, kas tiek rīkots starptautiskās Eiropas profesionālo kamerkoru asociācijas TENSO sadarbības tīkla ietvaros un kurā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Eižena Birmaņa jaundarbs “Field of the Daed”. Nākamās TENSO dienas notiks šī gada rudenī Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+