Kultūra
Mūzika

Radio koris uzstāsies prestižā Briseles koncertzālē0

Foto: LETA

Latvijas Radio koris, komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons, Beļģijas saksofonu kvintets BL!NDMAN un diriģents Sigvards Kļava šonedēļ sniegs divus koncertus Briseles leģendārajā Flažē (Flagey) koncertzālē, pavēstī kora pārstāve Ilze Tormane.

“24.aprīlī Briseles publikai piedāvāsim multimediālu projektu “Lāčplēsis”, bet 26. aprīlī izskanēs koncerts kopā ar Beļģijas saksofona kvintetu BL!NDMAN, ar kuru koris uz skatuves Rīgā tikās jau šī gada februārī,” stāsta Tormane.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā 24. aprīlī ar mūsdienu kora mūzikas, vokālās mākslas un elektroniskās mūzikas izteiksmes līdzekļiem Latvijas Radio koris sniegs vēsturiska materiāla – Latvijas Kultūras kanonā iekļautās Aleksandra Rusteiķa 1930. gadā veidotās filmas “Lāčplēsis” – emocionālu un aktuālu šodienas interpretāciju.

Tormane skaidro, ka skaņdarbs veidots divos paralēlos slāņos: saglabājot filmas mūziku un iekļaujot 20. gadsimta pirmās puses latviešu kora mūzikas izcilākos piemērus, vienlaicīgi izmantojot šodienas starptautisku atzinību ieguvušo vokālo mūziku, respektējot un izceļot filmas dramaturģiju un stilistiku. Kopā ar kori uzstāsies komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons.

Savukārt 26. aprīļa koncertā satiksies divi izcili mūsdienu mūzikas interpreti – saksofonu kvintets BL!NDMAN un Latvijas Radio koris. Abi kolektīvi savā ikdienas koncertdzīvē meklē jaunas skaniskas izteiksmības kombinācijas un radošus draugus. Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos Jēkaba Nīmaņa darbs “Das Selige Stillschweigen” (“Svētā klusēšana”). Programmā iekļauti arī Dž. Hārvija, O. Di Laso, A.Hillborga, P.Bartolomē un J. S.Baha darbi.

Koncerti iekļauti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.

LA.lv