×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Radio NABA atgriezīsies FM frekvencē kā LR 6. kanāls

Radio NABA logo no  www.naba.lv.Radio NABA logo no www.naba.lv.

No nākamā gada kā Latvijas Radio (LR) 6. kanāls skanēs līdzšinējais Latvijas Universitātes (LU) Radio NABA, tādējādi atgriežoties FM vilnī diennakts režīmā.

To paredz Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ceturtdienas, 11. decembra, sēdē apstiprinātā valsts SIA “Latvijas Radio” iecere veidot jaunu alternatīvās kultūras un mūzikas programmu LR6, izsniedzot attiecīgu apraides atļauju, informē LU Preses dienestā. Jaunā programma ir iekļauta LR sabiedriskā pasūtījuma plānā 2015. gadam un tiks īstenota sadarbībā ar LU.

Saskaņā ar VAS “Elektroniskie sakari” sniegto informāciju FM sakaru joslas augstā noslogojuma dēļ Rīgā papildu frekvenci (95,8 MHz) var piešķirt tikai ar zemu izstarošanas jaudu, kas būtu piemērojama vienīgi nekomerciālai radio stacijai.
 
“Veidojot Latvijas Radio 5. kanālu jauniešiem, Latvijas Radio bija dots uzdevums iekļaut programmā jau eksistējošos producentu grupas NABA raidījumus. Tomēr abu programmu radošās ieceres un koncepcijas ir pārāk atšķirīgas. NEPLP meklēja un atrada risinājumu saglabāt Latvijas Radio paspārnē arī alternatīvās kultūras programmu, kas būtu orientēta uz visa vecuma nekomerciālās kultūras cienītājiem, jo veicina daudzveidīgas auditorijas piesaisti Latvijas Radio kopumā,” skaidro NEPLP loceklis Dainis Mjartāns.

“NABA un visi mūsu uzticamie draugi esam gandarīti, ka atgriežamies FM apraidē. Turpmāk visas pūles un laiku varēsim veltīt veidojot radio NABA kā kvalitatīvu kultūras, urbāni inteliģentās vides un alternatīvā dzīvesveida sabiedrisko mediju nevis izšķiest to cīņai par iespēju saglabāt pastāvīgu vietu FM. Visu šo laiku esam bijuši un arī turpmāk būsim dzirdami un redzami interneta vidē un mobilajās lietotnēs,” piebilst LR 6 radio NABA programmas vadītājs Madars Štramdiers.

Saskaņā ar NEPLP iesniegto LR6 attīstības koncepciju šai programmai būtu jāattīsta NABA “koptās unikālās tradīcijas nekomerciālās kultūras žanrā”. LR6 tematiskās prioritātes būs nekomerciālās kultūras aktualitātes, alternatīvās mūzikas kustības, nevalstisko organizāciju aktivitāšu atspoguļojums, vēstures un zinātnes komunikācija radio ēterā un citas.

LR6 ietvaros iecerēts atjaunot Saeimas plenārsēžu translāciju Rīgā un tās apkārtnē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+