Kultūra
Teātris un kino

Radioteātrī tapis Ādolfam Alunānam veltīts muzikāls iestudējums0


Ādolfs Alunāns (1848 – 1912).
Ādolfs Alunāns (1848 – 1912).
Ādolfs Alunāns (1848 – 1912).

Trešdien, 27. martā, plkst. 22.05 Latvijas Radio 1 sveiks savus klausītājus Teātra dienā ar muzikāla iestudējuma “Re, kā ziņģe skan!” pirmatskaņojumu, ziņo LSM.lv

Radioteātris ar režisora Valda Lūriņa starpniecību aicina Teātra dienā satikties ar latviešu teātra tēvu Ādolfu Alunānu – dramaturgu, aktieri, dzejnieku un komponistu.

“Mani interesēja Alunāna personība, jo mēs daudz zinām Alunāna lugas un ir apbrīnojami, ka viņu joprojām spēlē, un tas ir ļoti skaisti. Man liekas, ka latviešu kultūrā Alunānam nav mazāka nozīme kā franču kultūrā Moljēram,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” atklāj iestudējuma režisors Valdis Lūriņš.

Ierosmi iestudējumam režisors radis Kārļa Dziļlejas grāmatā par Ādolfu Alunānu, un uz šī darba bāzes arī veidots iestudējums. “Es domāju, ka viena no neapgūtajām nišām ir mūsu Latvijas dižgaru portretu atdzīvināšana,” norāda Lūriņš.

Stāstu par Alunāna dzīvi un turpmāko viņa ietekmi uz latviešu teātri 27. marta vakarā Latvijas Radio izstāstīs aktieri Dace Bonāte, Anita Grūbe, Mārtiņš Egliens un mūziķis Valdis Zilveris.

Iestudējumā skan Raimonda Paula un Ivara Vīgnera rakstītā mūzika Ādolfa Alunāna lugu iestudējumiem Latvijas teātros, kā arī paša Alunāna komponētas dziesmas.

LA.lv