×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Radiotehnikas teritoriju sola sakārtot

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“VEF Radiotehnika RRR” mainījusi īpašniekus un tuvākajā laikā plānots sākt pamestās biroju ēkas un pārējo būvju demontāžu. Gada laikā plānots izvest arī visus teritorijā esošos atkritumus, kas te izmētāti vairāku hektāru platībā.

Iepriekš jau rakstīju (“Imantas rēgs vēl nav graustu sarakstā”, “LA”, 6.08.2015.) gan par ugunsgrēkiem, kas ik pa laikam izceļas šai likteņa varā pamestajā un piemēslotajā teritorijā, gan par nenorobežotiem graustiem. Beidzot izdevies pievērst arī Rīgas domes (RD) amatpersonu uzmanību.

RD priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, klātesot visām iesaistītajām pusēm, tostarp “VEF Radiotehnika RRR” īpašnieku pārstāvjiem, Valsts vides dienestam (VVD), Rīgas Īpašumu departamentam u. c. institūcijām, vakar sarīkoja minētās teritorijas apsekošanu.

Apskatot ēku, kuras daļā izvietots veikals “Prisma”, Rīgas Īpašumu departamenta direktors Oļegs Burovs secināja, ka būve atzīstama par graustu vai par vidi degradējošu objektu, īpašniekiem piemērojot papildu 3% nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Savukārt ēkas īpašnieku pārstāvis Igors Kukainis pastāstīja, ka divu gadu laikā te plānots izveidot tirdzniecības un izklaides centru, kā arī uzbūvēt daudzstāvu autostāvvietu. Pašlaik no nama izved pēdējos būvgružus un gatavo dokumentāciju projekta apstiprināšanai.

Turpinājumā noskaidrojās, ka nesen degusī ēka, kurā izvietota matraču ražotne, nemaz nav nodota ekspluatācijā, bet tas nav atturējis zemes īpašniekus iznomāt objektu ražošanas vajadzībām.

Atkritumu kalni bijušās rūpnīcas teritorijā sāka augt 2009. gadā, kad tika noslēgts nomas līgums ar atkritumu šķirošanas kompāniju “DTRS Eiropa”, kuri 2011. gadā to pārdeva jau citiem, tie savukārt iesniedza privāto maksātnespēju, līdz ar ko esošajiem teritorijas īpašniekiem vairs nav no kā piedzīt līdzekļus. “Tagad tas ir uzgūlies uz jaunā īpašnieka pleciem,” sacīja “VEF Radiotehnika RRR” īpašnieku pārstāvis Ēriks Ertmanis. Tomēr tagad tiek solīts gada laikā teritoriju no atkritumiem beidzot atbrīvot.

RD Administratīvā inspekcija uzsvēra arī VVD dīvainos lēmumus, kas vairākkārt saskaņojusi atkritumu šķirošanu šajā teritorijā, lai gan atkritumu izvešana netika veikta. Turklāt atkritumu izgāztuve te nemaz nedrīkst atrasties, jo sešu kilometru attālumā atrodas lidosta, kas rada paaugstinātu bīstamību putnu u. c. iemeslu dēļ.

Domes priekšsēdētāja vietnieks A. Ameriks par redzēto uz vietas bija pikts: “Īpašums nav tikai gods, bet arī pienākums. Te ir “bomžatņiks”! Imantas centrā atrodas šāds objekts, tas nav pieļaujams. Getliņos izskatās solīdāk.” O. Burovs uz jautājumu, kāpēc tikai tagad Rīgas dome sākusi interesēties par teritoriju, atbildēja, ka iepriekš cilvēki par to nav sūdzējušies: “Es piekrītu, ka tikai pēc ugunsgrēka visi sākuši braukt brīnīties, kā te izskatās, bet Īpašuma departaments nav atbildīgs par nesakārtotām teritorijām. Mūsu atbildība ir ēkas. Tā lielā biroju ēka nebija klasificēta kā grausts, jo stāvoklis bija normāls. Pārējā teritorija – jā, atzīstu, ka neredzējām, kas te notiek, nebija informācijas, ka te ir tāds stāvoklis.”

“VEF Radiotehnika RRR” īpašnieku pārstāvis Ēriks Ertmanis pastāstīja, ka visa teritorija drīzumā iegūs jaunu īpašnieku: “Tuvāko mēnešu laikā būs jauns īpašnieks. Būvvaldē jau izņemts plānošanas arhitektūras uzdevums uz ēku demontāžu. Septembrī uzzināsiet, kas te būs nākotnē.” Viņš gan nenosauca, kas būs jaunie teritorijas īpašnieki, vien zināms, ka tā būs Tadžikistānas pilsone.

Bijušais “Radiotehnikas” darbinieks Alberts Zeiļa, kurš pamestajā teritorijā ik dienu spiests nolūkoties pa sava dzīvokļa logu, cer, ka jaunie īpašnieki solījumus turēs un ēkas demontēs, jo šobrīd tās kalpo vien par bezpajumtnieku mītnes vietām. “Tā ir privāta teritorija, nezinu, ko pašvaldība tur var iesākt, bet šī vieta ir jāsakārto,” viņš teic.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+