×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Rādīs brašo Liepājas jūrnieku dzīvi starpkaru periodā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas muzejā nākamceturtdien, 11. jūlijā, plkst. 16 atklās muzeja speciālistu sagatavotu tematisko izstādi “Liepājas jūrnieki starpkaru periodā (1918-1940)”, vēsta muzeja speciāliste Kristīne Skrīvere.

Izstāde vēsta par jūrskolas vēsturi un par Liepājas ostas darbību laikā starp 1918. un 1940. gadu. Ieskatīties šī perioda jūrnieku ikdienā ļaus Liepājas muzeja krājuma un privātkolekcionāru savāktās vēstures liecības.

Starpkaru periodā pasaules jūrās un okeānos uz dažādu valstu kuģiem strādāja tālbraucēja kapteiņa diplomus Liepājā ieguvušie jūrnieki, piemēram, Kārlis Kalns, Kārlis Doniņš, Tālivaldis Frickauss, Oskars Eduards Kiršfelds, Andrejs Hausmanis un Jānis Grants.

Izstādē būs aplūkojami kapteiņa Rūdolfa Heila no aizjūrām vestie eksotiskie suvenīri. R. Heils lielu savas profesionālās karjeras daļu pavadīja Ķīnā, strādādams par jūras flotes kapteini. Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot viņa uniformas sastāvdaļu – kapteiņa cepuri.

Tematiskā izstāde tapusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, tā veidota kā cieņas un apbrīnas apliecinājums tiem jūrniekiem, kuru devums un personība atstājušas neizdzēšamas pēdas Liepājas un Latvijas jūrniecības vēsturē.

Īpašu pārsteigumu izstādes jaunākajiem apmeklētājiem – rotaļu stūrīti jūrniecības tematikā – sagatavojis uzņēmums “Gudrā bite”.

Izstāde skatāma līdz 5. oktobrim. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+