×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Rādīs Spēlmaņu nakts balvai nominēto izrādi “Pērs Gints un sievietes”

Foto: Elvis Dāgs VīgantsFoto: Elvis Dāgs Vīgants

Eduarda Smiļģa Teātra muzejā arī šajā sezonā būs skatāms režisora Viestura Roziņa iestudējums “Pērs Gints un sievietes” kas izvirzīts Spēlmaņu nakts teātra balvai nominācijā Gada kustību mākslinieks, pavēstīja muzeja pārstāve Elīna Jermoloviča.

Izrādē tiek stāstīts par brunču mednieka Pēra Ginta trakulīgo dzīvi ar sievietēm un apspēlēta Solveigas sakrāli simboliskā gaidīšana. Izrāde balstīta norvēģu dramaturga H.Ibsena tekstā, un tā radīta kā nosacīta spēle nosacītā laiktelpā. Apjomīgo Ibsena poēmu savdabīgā kompozīcijā atklājusi jaunā dramaturģe Justīne Kļava.

Horeogrāfs Kārlis Božs ir izvirzīts Spēlmaņu nakts balvai nominācijā Gada kustību mākslinieks. Teātra kritiķe Maija Svarinska portālā kroders.lv raksta, ka izveidotā horeogrāfija “spraigi un izteiksmīgi vēstī par Pēra mīlas piedzīvojumiem.” Arī Silvija Geikina atzinīgi novērtējusi to, ka horeogrāfs “šaurajā, nelielajā spēles laukumā radījis skatuves dejas un kustības meistardarbu. Tajā jaušama kaisle, dinamika, kustības prieks.”

Solveigas un Ozes lomā iejutusies vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa. Pārējās lomās būs redzami – Artūrs Putniņš (Pērs Gints/Pogu lējējs), Dainis Sumišķis (Pērs Gints), Jana Ļisova (Ingrīda/Zaļā/Anitra), Kārlis Derums (Kapteinis/Mads Mojens) un astoņgadīgā, nedzirdīgā Amanda-Anete Intsone (Helga) no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas

Režisors Viesturs Roziņš, kostīmu mākslinieks un scenogrāfs Valters Kristbergs, horeogrāfs Kārlis Božs, dramaturģe Justīne Kļava, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, mūzikālā noformējuma autors Uldis Sniķers.

Pirmā izrāde šajā sezonā gaidāma 24. septembrī plkst. 20. Biļešu cena 6 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+