Ekonomika
Bizness

“Radisson” viesnīcai “Elizabetes centrs” Rīgā samazināts pamatkapitāls0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Starptautiskā viesnīcu tīkla “Radisson” viesnīcai “Elizabetes centrs” par 11,808 miljoniem eiro samazināts pamatkapitāls, liecina “Firmas.lv” informācija.

Iepriekš, laikā no 2014.gada decembra līdz 2019.gada 10.oktobrim, viesnīcas pamatkapitāls bija 19,808 miljoni eiro, savukārt no šī gada 10.oktobra – astoņi miljoni eiro.

“Radisson” finanšu direktore Zelda Eglīte aģentūrai LETA norādīja, ka, izvērtējot “Elizabetes centra” finanšu stāvokli un bilances struktūru 2019.gadā, uzņēmumā tika pieņemts lēmums samazināt pamatkapitālu līdz astoņu miljonu eiro līmenim, “kas no akcionāru viedokļa ir pilnībā atbilstošs un pietiekams, lai nodrošinātu stabilu uzņēmuma operatīvo darbību un attīstību nākotnē”.

Viņa skaidroja, ka uzņēmums lielu uzmanību pievērš procesu optimizācijai un liels īpatsvars no izmaksām ir tieši mainīgās izmaksas. Lielākās izmaksas ir darbaspēkam, līdz ar to uzņēmums seko līdzi izmaiņām darba tirgū. Pēc Eglītes sacītā, visas atbalsta funkcijas viesnīcā ir kā ārpakalpojumi (finanses, pārdošana, personāla vadība, rezervācijas), tādejādi visa uzmanība ir vērsta uz klientu apkalpošanu un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu.

Vienlaikus viņa piebilda, ka uzņēmumam joprojām ir uzkrāti iepriekšējo periodu zaudējumi 4,209 miljonu eiro apmērā, kuri tiks segti no nākotnes peļņas.

“Elizabetes centrs” pērn strādāja ar 6,658 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka par 51,2% un bija 1,326 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Kompānija reģistrēta 1997.gada maijā, un tās vienīgais īpašnieks ir Norvēģijā reģistrētais nekustamo īpašumu attīstītājs AS “Linstow”, kura patiesie labuma guvēji ir Norvēģijas pilsoņi Bents Kristiāns Vilhelmsens (Bent Christian Wilhelmsen), Pēters Prēbens Vilhelmsens (Peter Preben Wilhelmsen) un Arne Aleksandrs Vilhelmsens (Arne Alexander Vilhelmsen).

“Radisson Hotel Group” ir viesnīcu grupa ar septiņiem pazīstamiem viesnīcu zīmoliem un vairāk nekā 1400 viesnīcām visā pasaulē. “Radisson Hotel Group” zīmolu portfelī ietilpst “Radisson Collection”, “Radisson Blu, Radisson”, “Radisson RED”, “Park Plaza”, “Radisson” un “Radisson Country Inn & Suites”. “Radisson Hotel Group” un viesnīcās, kas ir licencētas darboties tās sistēmās, strādā vairāk nekā 95 000 darbinieku.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka rīko diskusiju par risinājumiem nabadzības un nevienlīdzības mazināšanai 3
7 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
“Kurt Koenig” ieņēmumus audzē par ceturto daļu
7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kā izskatīsies Rail Baltica nākotnes infrastruktūra
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
ASV nosaka sankcijas Lembergam 3
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
ĀM izplata brīdinājumu bankām par sadarbības risku ar Lembergu
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 2
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
6 stundas