Ekonomika
Bizness

“Radisson” viesnīcai “Elizabetes centrs” Rīgā samazināts pamatkapitāls0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Starptautiskā viesnīcu tīkla “Radisson” viesnīcai “Elizabetes centrs” par 11,808 miljoniem eiro samazināts pamatkapitāls, liecina “Firmas.lv” informācija.

Iepriekš, laikā no 2014.gada decembra līdz 2019.gada 10.oktobrim, viesnīcas pamatkapitāls bija 19,808 miljoni eiro, savukārt no šī gada 10.oktobra – astoņi miljoni eiro.

“Radisson” finanšu direktore Zelda Eglīte aģentūrai LETA norādīja, ka, izvērtējot “Elizabetes centra” finanšu stāvokli un bilances struktūru 2019.gadā, uzņēmumā tika pieņemts lēmums samazināt pamatkapitālu līdz astoņu miljonu eiro līmenim, “kas no akcionāru viedokļa ir pilnībā atbilstošs un pietiekams, lai nodrošinātu stabilu uzņēmuma operatīvo darbību un attīstību nākotnē”.

Viņa skaidroja, ka uzņēmums lielu uzmanību pievērš procesu optimizācijai un liels īpatsvars no izmaksām ir tieši mainīgās izmaksas. Lielākās izmaksas ir darbaspēkam, līdz ar to uzņēmums seko līdzi izmaiņām darba tirgū. Pēc Eglītes sacītā, visas atbalsta funkcijas viesnīcā ir kā ārpakalpojumi (finanses, pārdošana, personāla vadība, rezervācijas), tādejādi visa uzmanība ir vērsta uz klientu apkalpošanu un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu.

Vienlaikus viņa piebilda, ka uzņēmumam joprojām ir uzkrāti iepriekšējo periodu zaudējumi 4,209 miljonu eiro apmērā, kuri tiks segti no nākotnes peļņas.

“Elizabetes centrs” pērn strādāja ar 6,658 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka par 51,2% un bija 1,326 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Kompānija reģistrēta 1997.gada maijā, un tās vienīgais īpašnieks ir Norvēģijā reģistrētais nekustamo īpašumu attīstītājs AS “Linstow”, kura patiesie labuma guvēji ir Norvēģijas pilsoņi Bents Kristiāns Vilhelmsens (Bent Christian Wilhelmsen), Pēters Prēbens Vilhelmsens (Peter Preben Wilhelmsen) un Arne Aleksandrs Vilhelmsens (Arne Alexander Vilhelmsen).

“Radisson Hotel Group” ir viesnīcu grupa ar septiņiem pazīstamiem viesnīcu zīmoliem un vairāk nekā 1400 viesnīcām visā pasaulē. “Radisson Hotel Group” zīmolu portfelī ietilpst “Radisson Collection”, “Radisson Blu, Radisson”, “Radisson RED”, “Park Plaza”, “Radisson” un “Radisson Country Inn & Suites”. “Radisson Hotel Group” un viesnīcās, kas ir licencētas darboties tās sistēmās, strādā vairāk nekā 95 000 darbinieku.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Palielina ar komandējumiem saistītos izdevumus: kādas ir jaunās likmes?
15 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Rosina pielāgot fotoradarus OCTA un tehniskās apskates kontrolei visā transporta plūsmā 1
16 stundas
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Kad motivācijas sistēmas darbiniekus nevis motivē, bet izdedzina
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Anglijā tādus stāstus nedzirdēsiet. SARUNA ar britu žurnālistu Vinsentu Hantu
Intervija 7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Es rokas nejūtu! Lūdzu, palīdziet…” Rīgā pēc svētku salūta Daugavā iekrituši divi pusaudži
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO, VIDEO: Tas ir noticis – Latvijas futbola izlase pārtrauc deviņu zaudējumu sēriju un uzvar Austriju
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gontarevs: “RNP” valdes atlaišana ir politisks un nepamatots lēmums
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdi Venēcijā nodarījuši nopietnu kaitējumu Svētā Marka bazilikai
5 stundas