×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2015
Drukāt

“Radīti mūzikai” uzvar piecpadsmitgadīgais ģitārists no Alsungas – Miks Akots (5)

Foto: Latvijas TelevīzijaFoto: Latvijas Televīzija

Latvijas Televīzijas (LTV) rīkotajā akadēmiskās mūzikas izpildītāju konkursā “Radīti mūzikai” uzvaras laurus svētdien plūca piecpadsmitgadīgais ģitārists no Alsungas – Miks Akots, kurš balvā saņēma vienreizēju stipendiju 1000 eiro apmērā.

Miks Akots par labāko konkursa finālā atzīts žūrijas un skatītāju balsojuma kopvērtējumā. Otrajā vietā ierindojās flautiste Egija Veldre, bet trešajā – pianiste Marta Balode, kura saņēma arī raidījuma sponsora – tirdzniecības centra “Origo” – simpātijas balvu, informē LTV pārstāve Agita Pudule.

Viņa norāda, ka šobrīd Miks mācās Alsungas vidusskolas 9. klasē. Klasiskās ģitāras spēli viņš apguvis Alsungas mūzikas skolā. Nākotnē jaunais mūziķis iecerējis turpināt mācības Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, apgūstot klasiskās ģitāras spēli tik pat spoži, kā šī instrumenta virtuozi Latvijā Kaspars Zemītis un Aivars Hermanis.

“Man prieks, ka novads, tālumā no galvaspilsētas, spēj radīt un atbalstīt tādu talantu. Mikam piemīt iekšēja muzikalitāte, kas ir neraksturīga tik jauniem cilvēkiem. Viņš ar savu kluso ģitāras spēli spēj piepildīt gan skatuvi, gan zāli un ar savu izjusto muzicēšanu šarmēt klausītājus,” pēc koncerta sacījis pastāvīgais žūrijas loceklis Andris Veismanis, kurš visiem konkursa finālistiem novēlēja veiksmi un atrast savu ceļu mūzikā.

Jau ziņots, ka konkursa mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar jauniem izpildītājiem, paplašināt klasiskās mūzikas klausītāju loku un palielināt tās nozīmi sabiedrībā, parādīt, ka ar televīzijas pārraides palīdzību popularizēta klasiskā mūzika var būt aizraujoša pat tiem cilvēkiem, kuri klasisko mūziku ikdienā neklausās, palīdzēt uzlabot dalībnieku sniegumu, pārvēršot viņus no parastiem klasiskās mūzikas izpildītājiem par klasiskās mūzikas zvaigznēm.

Konkursa “Radīti mūzikai” galvenā balva ir naudas summa 1000 eiro apmērā, kas paredzēta uzvarētāja izvēlētā mērķa apmaksai, kam jābūt saistītam ar jaunā klasiskās mūzikas virtuoza tālāko profesionālo izaugsmi.

Pirmais konkurss “Radīti mūzikai” LTV ēterā vairākos turpinājumos bija skatāms pagājušā gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Priecājos par tik centīgiem jauniešiem. Apsveicu visus dalībniekus, jo mākslā nevar būt zaudētāju. Katram klausītājam ir sava pieeja ,tāpēc uzvara pienākas visiem. Visiem vēlu panākumus un veiksmi turpmākajā dzīvē.Paldies !

 2. Miks ļoti muzikāls zēns -lai viņam veicas. Konkurss un tā norise ir augstā līmenī, salīdzinot ar citiem t.s. šoviem. Patīkams vadītājs, kompetenta un labvēlīga žūrija, jauki dalībnieki – ir prieks par to.

 3. Latviete - draudzīgā Atbildēt

  ĪSTS LIELDIENU BRĪNUMS!
  Priecēja visi konkursa dalībnieki, un īpaši Miks, jo viņam tikai 15 gadu, bet jau tāds līmenis sasniegts!
  Pašapziņu gan varēja aizņemties no 3.vietas ieguvējas, kurai tās bija tā kā mazliet par daudz!
  Liels prieks arī par 2.vietas ieguvēju, jo tādus treļus kā Egija panāca ar pikolo flautu- dzirdēju pirmo reizi mūžā!
  Lai visiem astoņiem konkursantiem veiksmīga muzikālā karjera!

 4. Apsveicu, lieliski!

 5. Simpātisks puisis! Ļoti jauka, izjusta ģitāras spēle! Prieks, ka jaunietis nodarbojas ar nopietnām lietām, nevis bezmērķīgi klīst pa ielām vai nosēž pie datora. Malacis! Veiksmi visā turpmākajā dzīvē un radošajā darbībā!

Draugiem Facebook Twitter Google+